שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: לבנון עשויה לגרש את דניאל שרון
  גורמי ביטחון בלבנון לא מצאו הוכחות לכך שהאזרח הישראלי, שנעצר בביירות בסוף השבוע, ריגל לטובת ישראל. העיתונות הלבנונית מדווחת כי אם אכן יוכח כי אינו קשור לרצח שבגינו נעצר ולא ביצע עבירה פלילית, תעדיף לבנון לגרשו משטחה. גם אזרחותו הגרמנית של שרון פועלת לטובתו
  מערכת המשפט הלבנונית נוטה לגרש את האזרח הישראלי דניאל שרון, שנעצר בשבוע שעבר בחשד למעורבות בפרשיית רצח וריגול לטובת ישראל. כך דיווח הבוקר (שני) העיתון הלבנוני "אל-אחבר". על פי ההערכות במדינה, שרון יגורש אם יוכח שלא ביצע עבירה פלילית, ולא עבר על החוק בלבנון.

   

  שרון נעצר בביירות לאחר שצילום של דרכון ישראלי נמצא בזירת הרצח שחקרה המשטרה המקומית, והוביל את השוטרים אליו. על פי הדיווח, שרון הכחיש בחקירתו כי הוא נמצא במשימת ריגול ואמר כי הוא נוהג להגיע ללבנון ל"מטרות תיירות".

   

  לדברי מקורות משפטיים לבנונים, ייתכן שההחלטה שתתקבל בסופו של דבר תהיה לגרש את שרון מהמדינה, אם יוכח שלא ביצע עבירות ביטחוניות לטובת המודיעין הישראלי או השתתף בהריגתו של חוסיין א-שעלאן, שגופתו נמצאה בדירה בה נמצא גם דרכונו של שרון. פרט נוסף הפועל לטובתו של שרון הוא העובדה שבעיני השלטונות בביירות הוא נחשב אזרח גרמני ולא ישראלי, מאחר שהוא מחזיק בדרכון גרמני. משרד החוץ הגרמני אף יצר קשר עם שלטונות לבנון כדי לקבל פרטים בנוגע לשרון ואף ביקש לשלוח נציג מטעמו לבקרו.

   

  מקורות ביטחוניים לבנוניים דיווחו לעיתון שחקירתו של שרון, אותה מנהל המודיעין בצבא לבנון, לא העלתה עד כה ראיות לכך שהוא ביצע עבירה ביטחונית. בעדותו הכחיש שרון שריגל לטובת ישראל, וטען שהגיע ללבנון בשל קשרי חברות שיצר עם צעירים לבנונים, בהם גם גורמים במודיעין הלבנוני.

   

  אדיש וממעט לענות לשאלות

  מקורות שונים מסרו לעיתון שבין הגורמים שנעצרו בפרשה נמצא גם איש מנגנון המודיעין הלבנוני, הנחשב לידיד של שרון ואף הודה כי ניהל עמו קשר. שמו המלא של האיש לא נמסר לפרסום, אולם העיתון ציין את ראשי התיבות של שמו - מ.ק.

   

  המקורות אף הודו שמחקירתו של שרון אין חשד שפעולותיו בלבנון היו בעלות אופי ביטחוני,

   אולם הם ממשיכים לבדוק כיצד נכנס ויצא שרון משטח לבנון, ולאילו הקלות זכה על רקע חברותו עם איש המודיעין.

   

  על פי הדיווח, החוקרים הלבנונים אף נטלו משרון בדיקות דם, כדי לברר אם השתמש בסמים או בתרופות הרגעה - זאת על רקע אדישות שהפגין במהלך חקירתו, והעובדה שהוא ממעט לדבר וכמעט ואינו עונה לשאלות חוקריו. גורם במערכת המשפט הלבנונית ציין שחקירתו של שרון עלולה להתארך על רקע העובדה שאנשי מנגנוני המודיעין של לבנון עסוקים בימים אלה בחקירת ההתנקשות בחייו של אנטואן ראנם, חבר הפרלמנט הלבנוני שנרצח בפיצוץ מכונית תופת בשבוע שעבר בביירות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים