שתף קטע נבחר

רוזנשטיין לבית המשפט: רוצה לצאת לחופשות

זאב רוזנשטיין, הכלוא באגף הפרדה בכלא איילון, עתר לבית המשפט המחוזי בתל אביב שיורה לשירות בתי הסוהר לאפשר לו לצאת לחופשות. השב"ס מונע ממנו חופשות בטענה שמדובר באסיר המסוכן לעצמו ולציבור

האסיר המפורסם רוצה לצאת לחופשה. זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בכלא איילון ברמלה, עתר הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, בבקשה שיורה לשירות בתי הסוהר לאפשר לו לצאת לחופשות. לטענתו, למרות שהחל לרצות את עונשו כבר בנובמבר 2004 ובקרוב יסיים רבע מתקופה, זכותו לקבלת חופשה מהכלא לא מתאפשר עקב סיווגו בשירות בתי הסוהר כאסיר המסוכן לעצמו ולציבור. 

 

בעתירת שהגיש רוזנשטיין, באמצעות עורכי הדין קרן ובני נהרי, נטען כי למרות שהוא נמצא באגף הפרדה בכלא, אין בכך כדי לשלול את חופשותיו. עוד נטען כי החלטת השב"ס לדחות את בקשתו לצאת לחופשה לוקה בחוסר ואינה מידתית, מאחר והיא מתבססת על מידע מודיעיני ישן, משנת 2004.

 

עורכי הדין מדגישים בפנייתם כי בהיעדר אינדיקציה הולמת - יש לאפשר לרוזנשטיין לצאת מדי פעם לחופשה, ככל אסיר אחר, וכי זכותו של האחרון לנסות ולשמר את התא המשפחתי שלו. רוזנשטיין הוא אב לשישה ילדים, חלקם קטינים, אותם פגש בשנים האחרונות רק מאחורי סורג ובריח.

 

עוד מציינים עורכי הדין כי התנהגותו של רוזנשטיין בין כותלי הכלא חיובית ביותר, ועד כה לא נפתחה נגדו כל חקירה פלילית בנושא כלשהו.

 

רוזנשטיין הורשע בבית משפט במיאמי שבארה"ב, לאחר במעורבות בהפעלת רשת בינלאומית של סוחרי סמים מישראל, שהעבירו מיליוני כדורי אקסטזי דרך אירופה, לארצות הברית ולאוסטרליה.

 

בדיון שנערך בעניינו בחודש מאי 2006, כפר רוזנשטיין באישומים נגדו, אך בהמשך נרקמה עסקת טיעון, במסגרתה הודה בהפצה וסחר בכדורי אקסטזי בתחומי ארה"ב ונשפט ל-12 שנות מאסר בפועל.  

 

לאחרונה דחה בית המשפט את בקשותיו של רוזנשטיין לעבור מאגף ההפרדה בבית הכלא לאגף רגיל, וכן את בקשתו להאריך את זמן שיחות הטלפון שלו מהכלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה להתאוורר. רוזנשטיין
צילום: עופר עמרם
מומלצים