שתף קטע נבחר

מועמד להחלפת שנדר מהמשרד שמייצג את רה"מ

משפטנים הופתעו למצוא את שמו של עו"ד איתן מעוז, ממשרדו של אלי זוהר המייצג את ראש הממשלה בפרשיות השונות, כמועמד להיכנס לנעליו של ערן שנדר. גורמים בפרקליטות מעריכים: סיכוייו להיבחר אינם גבוהים

הוועדה לאיתור פרקליט המדינה בראשותו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, תתכנס אחר הצהריים (יום ב') במשרד המשפטים בירושלים. על הפרק - שמותיהם של כמה מועמדים, לקראת פרישתו של הפרקליט הנוכחי, ערן שנדר. ל-ynet נודע כי אחד מהמועמדים ששמותיהם יועלו היום בוועדה יהיה עורך הדין איתן מעוז, ממשרד עורכי הדין זליגמן ושות'. מעוז עצמו בחר שלא להגיב.

 

משרד זליגמן מטפל בפרשיות אולמרט השונות: פרשת בנק לאומי, פרשת מרכז ההשקעות, פרשת הרשות לעסקים קטנים, ופרשת הבית ברחוב כרמייה. עורכי הדין אלי זהר ורועי בלכר, חברי המשרד, מייעצים לאולמרט במאבק לטיהרו שמו, ואף מלווים אותו בייצוג בפני ועדת וינוגרד. במערכת המשפטית כבר מתפתחת סערה לנוכח האפשרות התיאורטית שפרקליט המדינה הבא, מי שאמור לעסוק בפרשות אולמרט ובהכרעתן - יהיה חבר באותו המשרד המטפל ומייצג את האינטרסים של ראש הממשלה.גם עמותת אומ"ץ פנתה ליועץ המשפטי כדי לפסול את מועמדותו של מעוז. עם זאת, גורמים בפרקליטות מעריכים כי מועמדותו של מעוז אינה בעלת סיכויים גבוהים ובפרקליטות יעדיפו לקדם מועמדים שצומחים בתוך הפרקליטות.

 

יצויין כי באחת הפרשות, פרשת בנק לאומי, מופקד פרקליט המדינה גם על ההכרעה הסופית האם לפתוח בחקירה והאם להגיש כתב אישום. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, האציל את הסמכות בעניין על הפרקליט כדי למנוע ניגוד עניינים. אחותו, ימימה מזוז, שימשה כיועצת המשפטית של משרד האוצר ועל כן מזוז מנוע מלהכריע בנושא.

 

ניצב דנינו מחוץ ללופ

בכינוס הוועדה לאיתור הפרקליט יועלו אחר הצהריים שמותיהם של כמה מועמדים נוספים למשרה, בהם פרקליטת מחוז מרכז עו"ד רחל שיבר, מנהלת המחלקה הכלכלית עורכת הדין אביה אלף, והמשנה לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן. מועמדתו של מפקד אגף חקירות ומודיעין במשטרה ניצב יוחנן דנינו, שנדונה באחרונה על-פי פרסומים שונים, לא תועלה ככל הנראה.

 

מנכ"ל משרד המשפטים, משה שילה, סיפר בשיחה עם כתבים בשבוע שעבר כי בכוונת חברי הוועדה להעלות מועמדים משל עצמם, נוסף לאלו שהגישו זה מכבר את מועמדותם, בהם מעוז.

נכון להיום עומד מספר המועמדים על חמישה. ההערכה היא כי ההכרעה על זהותו של פרקליט המדינה הבא תמשך כחודשיים, והשאיפה היא למנות פרקליט מדינה חדש עוד לפני סוף השנה האזרחית.

 

נושא נוסף שצפוי לעלות היום בוועדה לבחירת פרקליט המדינה הבא, הוא עצם פרסום שמותם של המועמדים. עד כה היה נהוג כי אין מפרסמים את שמם של המועמדים למשרד פרקליט המדינה. אולם בשיחה עם כתבים אמר מנכ"ל משרד המשפטים בשבוע שעבר כי רגישות הנושא תילקח בחשבון ותישקל השאלה אם לפרסם את שמותיהם של המועמדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מועמד. עו"ד מעוז
צילום: חיים צח
הפרקליט היוצא, שנדר
צילום: חיים צח
צילום: זום 77
באותו משרד. עו"ד זהר
צילום: זום 77
ראש הממשלה אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים