שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכירים בסוריה: אחרי התקיפה, תשכחו משלום
  גורמים בסוריה מסבירים את התגובה המתונה למתקפה הישראלית עליה דווח בתקשורת הזרה: העליונות הצבאית של ישראל, מדינות ערב שלא מיהרו לתמוך, והיחסים עם רוסיה שכבר אינם כמו פעם. עם זאת, הבהירו: שלום - רק עם מנהיגות חדשה בוושינגטון

  "אחרי הפשיטה הזו, אתם יכולים לשכוח משלום" - כך אמר היום (ב') בכיר במשטר הסורי לסוכנות הידיעות רויטרס בתגובה נוספת לדיווחים על חדירת מטוסי חיל האוויר לפני יותר משבועיים לשטח הסורי.

   

  בכירים סורים אמרו לסוכנות הידיעות כי "התגובה הזהירה של סוריה לאחר המתקפה היתה נעוצה בעליונות הצבאית של ישראל, ובחוסר תמיכה מצד מדינות ערב". לדבריהם, סיבה נוספת להססנות מצד דמשק היתה טיב היחסים שהשתנה עם רוסיה, מאז תום התקופה הקומוניסטית. "יתר מדינות ערב לא בדיוק מיהרו לתמוך בנו", אמר אחד הדוברים. "הסיכוי היחיד לשלום יהיה בשינוי התמונה הבינלאומית, כאשר תהיה מנהיגות חדשה בוושינגטון". 

   

  התגובות מהגורמים הסורים עומדות בניגוד למסרים שנשלחו מישראל, כמה ימים אחר החדירה האווירית. אז אמר ראש הממשלה כי ישראל תהיה מעוניינת לנהל שיחות שלום עם סוריה, אם יווצרו תנאים

   מתאימים לכך. "אנחנו רוצים לעשות שלום עם כולם. אם יבשילו התנאים, אנו מוכנים לעשות שלום עם סוריה ללא תנאים מוקדימים וללא דרישות אולטימטיביות. יש לי הרבה כבוד למנהיג הסורי ולמדיניות הסורית", אמר.

   

  הבוקר אמר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי סוריה וישראל נמצאות כבר שבועות מספר באותו מצב. "אנחנו רואים את הפריסה של הכוחות הסורים והם רואים את שלנו, שני הצדדים נמצאים על המשמר", אמר ראש הממשלה והוסיף כי הוא מקווה ש"המתיחות תפוגג בהדרגה, והחזית תהפוך לרגועה. אנחנו בוודאי מעוניינים בכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים