שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המדען הראשי אישר 21 תוכניות חדשות למחקר-ופיתוח
  התמ"ת מעניק סיוע של 28.2 מיליון שקלים לפרוייקטים חדשניים למחקר ופיתוח, מתוכם חמישה מיליון שקלים לתוכניות מו"פ בתעשייה המסורתית. המדען הראשי: "סיכויי ההישרדות של התעשייה המסורתית מוטלים בספק"
  ועדת המחקר במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה אישרה 21 תוכניות למחקר ופיתוח במסגרת קרן המו"פ של התמ"ת. היקף ההשקעה הכולל בכל התוכניות הוא 68.2 מיליון שקלים, מתוכם 28.2 מיליון שקלים ממענקים ממשלתיים.

   

  ארבעה פרוייקטים שאישרה הוועדה הם בתחומי התעשייה המסורתית. היקף ההשקעה הכולל של אותם פרוייקטים מסתכם ב-8.1 מיליון שקלים, מתוכם 5 מיליון

  שקלים במענקים ממשלתיים.

   

  מאז שהמדען הראשי החל לסייע בקידום המו"פ בתעשייה המסורתית בסוף שנת 2005, אישרה וועדת המחקר מעל 100 תוכניות מחקר ופיתוח בתעשייה המסורתית, בהיקף כולל של 190 מיליון שקלים, מתוכם 105 מיליון שקלים במענקי מדינה. "התעשייה המסורתית מעסיקה כשני שליש מהעובדים בתעשייה הישראלית כולה", אומר המדען הראשי, אלי אופר. "סיכויי ההישרדות שלה מוטלים בספק אם לא יתחולל בה מהפך אסטרטגי בתחום החדשנות הטכנולוגיים".

   

  ארבעה פרוייקטים נוספים שאושרו הם במסגרת שיתוף פעולה בינלאומי עם חברות בגרמניה, צרפת ושווייץ, בהיקף השקעה כולל של 7.7 מיליון שקלים מהצד הישראלי, מתוכם 3.5 מיליון שקלים במענקים של ממשלת ישראל.

    

  כן אושרו שלושה פרויקטים בתחום התוכנה, בהיקף כולל של 6.2 מיליון שקלים, מתוכם 2.7 מיליון שקלים במענקים ממשלתיים, וארבעה פרוייקטים בתחום האלקטרוניקה בהיקף השקעה כולל של 9.3 מיליון שקלים, מתוכם 5.6 מיליון שקלים במענקים ממשלתיים.

   

  שני פרויקטים הם בתחום הציוד הרפואי, בהיקף כולל של 4.4 מיליון שקלים, מתוכם 1.5 מיליון שקלים במענקים ממשלתיים.

   

  שלושה פרויקטים הם בתחום תרופות בהיקף כולל של 12.8 מיליון שקלים, מתוכם 4.9 מיליון שקלים במענקים ממשלתיים, וחמישה פרויקטים בתחום הביוטכנולוגיה, בהיקף כולל של 28.7 מיליון שקלים, מתוכם 10.2 מיליון שקלים במענקים ממשלתיים.  

   

  ארבעה פרויקטים אושרו בתחום הפלסטיקה, בהיקף כולל של 6.9 מיליון שקלים, מתוכם 3.2 מיליון שקלים במענקים ממשלתיים. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים