שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אחמדי-נג'אד יודע שאני יכולה להגיע גם אליו"
  "ברגע שהבין מי עומדת מולו ומה אני רוצה ממנו, הוא שינה את פרצופו", כך סיפרה קרנית גולדווסר על ה"מארב" שהכינה למנהיג איראן במסיבת העיתונאים שערך באו"ם. "הוא יודע שהוא לא מפחיד אותנו", הוסיפה

  "בזמן השאלות נוצר בינינו קשר עין, הסתכלנו אחד על השני יותר מפעם אחת. כשהצגתי את עצמי הוא שינה את פרצופו, ברגע שהבין מי עומדת מולו ומה אני רוצה ממנו". כך סיפרה הבוקר ל-ynet (ו') קרנית גולדווסר, ששיחזרה את המפגש הטעון בינה ובין נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד.

   

  גולדווסר הצליחה להיכנס הלילה למסיבת העיתונאים שערך נשיא איראן בבניין האו"ם. לדבריה, היחס שקיבל המנהיג שנכנס לאולם הפתיע אותה: "הוא נכנס והתחיל לחייך לכולם. הכתבים עשו לו שם כבוד גדול. אפשר לחשוב מי נכנס? כשהוא עבר לידי הוא אמר לי שלום, כי עדיין לא ידע מי אני. הוא חשב שאני מהעיתונאים התומכים, ושהוא מגיע למקום שכולם אוהבים אותו. הוא נראה מאוד מבסוט", היא משחזרת.

   

  גולדווסר מספרת שלא חששה להציג לאחמדי-נג'אד את שאלתה. היא פנתה אליו: "שלום, שמי קרנית, אשתו של אהוד גולדווסר החייל החטוף זה יותר משנה. הואיל ואתה האיש שעומד מאחורי החטיפה בגלל הסיוע שאתה מעניק לחיזבאללה, מדוע אינך מאפשר לצלב האדום לבקר את שני החיילים?". אחמדי-נג'אד התעלם מהשאלה.

    

  על השניות שאחרי ההתעלמות מצד נשיא איראן סיפרה גולדווסר: "בזמן שזה קרה – הכתבים שישבו מאחורי התחילו להבין ולדבר ביניהם. כתב מאל-ג'זירה שישב מאחורי קרא 'היא לא עיתונאית'. נוצרה מהומה בין הכתבים.

   

  "עכשיו הוא יודע שאשתו של החייל החטוף יכולה להגיע גם אליו", אמרה גולדווסר ל-ynet. "הוא יודע שהוא לא מפחיד אותנו".


  גולדווסר מוצאת אל מחוץ לאולם (צילום: שחר עזרן)

   

  גולדווסר, שלא הצטיידה באישור המתאים שניתן רק לכתבים שהשתתפו בארוע, זכתה ליחס צונן גם מצד אנשי הביטחון במקום, שלקראת תום מסיבת העיתונאים ליוו אותה החוצה מהאולם: "הם המתינו שאצא לסוף השורה. ביקשתי לחלק לכתבים בשורות האחוריות את תמונות החטופים – אבל הם הוציאו אותי החוצה".

   

  "עצוב שהעולם החופשי מוכן להשלים עם חטיפות"

  למרות התקרית, אשת החייל החטוף מציינת שאין בליבה על המאבטחים במקום. "הם עושים את העבודה שלהם", היא מסבירה ומספרת שפנתה לאיש הביטחון: "אמרתי לשוטר שהאיש הזה יחליט אם הבעל שלי יחזור הביתה וזה האיש שיכול תוך שנייה לפתור את הסכסוך. אני בטוחה שזה עשה לו משהו בלב כשהוא שמע את זה".

   

  פרט לארוע הלילה, מסע ההסברה הנוכחי של גודלווסר לא נחל הצלחה גדולה, כדבריה.

  למרות שמטה האו"ם בניו-יורק עמוס במנהיגים רבים מכל העולם - התקשתה קרנית לפגוש רבים מהם. "נפגשתי עם מזכ"ל נאט"ו ומתוכננות פגישות עם רודי ג'וליאני ועם שר החוץ ההודי, שאין לו יד ורגל בלבנון, כמו האטלקים או הצרפתים למשל", היא מציינת באכזבה.

   

  עם זאת מספרת גולדווסר על שיתוף הפעולה והסיוע שלו היא זוכה מצד אנשי המשלחת הישראלית לאו"ם ואנשי משרד החוץ: "הם עושים את המרב כדי לתאם לנו פגישות, אבל כואב לי שבעולם החופשי מקבלים לאט-לאט את הדברים האלה, חטיפות כאמצעי מאבק לגיטימי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גולדווסר. הפליירים הוכנו מראש
  צילום: שחר עזרן
  אחמדי-נג'אד. מרוצה מעצמו
  צילום: שחר עזרן
  השוטר מוציא את קרנית מהאולם
  צילום: שחר עזרן
  מומלצים