שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מועלם: פגישה עם לבני? כשיסתיים הכיבוש בגולן
  ישראל וסוריה מכחישות שתיהן את דבר המפגש בין שרי החוץ של שתי המדינות. הגדיל לעשות שר החוץ הסורי שהאשים את ישראל ב"הפצת השמועות" והוסיף: "לא תהיה פגישה כזו כל עוד נמשך הכיבוש בגולן ונמשך דיכוי העם הפלסטיני"

  היתה או לא היתה פגישה בין שרי החוץ של סוריה ושל ישראל? אחרי ההכחשות מצד ישראל, הגיעה אמש (יום ה') תורה של סוריה להכחיש את הדיווחים. "ישראל מפיצה את השמועות האלה בעיתונות הישראלית", אמר שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, לרשת הטלוויזיה הערבית בלווין אל-ג'זירה.

   

  מועלם הדגיש בראיון כי לא היתה כל פגישה בינו לבין שרת החוץ ציפי לבני, וגם לא תהיה פגישה שכזו כל עוד נמשך הכיבוש הישראלי ברמת הגולן ונמשך "דיכויו של העם הפלסטיני".

   

  הדיווח היחיד בעניין הגיע אתמול בצהריים מהעיתון הערבי "א-סינארה", שדיווח כי לבני נפגשה השבוע בשולי עצרת האו"ם בניו-יורק עם שר החוץ הסורי. על-פי הדיווח, המתבסס על גורם ערבי בכיר, הפתיע אמיר קטאר, חמד בן חליפה אל ת'אני, את לבני בעת פגישתם והציע לה להיפגש עם מועלם. לבני ביקשה את רשותו כדי להתייעץ עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולאחר שזה אישר נועדו השניים בחדר האירוח של האמיר בניו-יורק למשך יותר משעה.

   

  על-פי הדיווח בפגישה עסקו השניים באווירה המתוחה בין שתי המדינות ובצורך להוריד את רף המתיחות. הפגישה מהווה פתח, לפי הגורם, לתיווך קאטרי בין ישראל לסוריה. זאת במיוחד לקראת ההכנות לוועידה הבינלאומית שתכונס בנובמבר ושאמורה לדון בקידום תהליך השלום בערוץ הפלסטיני – מה שנראה בדמשק כניסיון לבודד אותה ולמנוע ממנה משא ומתן עם ישראל.

   

  בפמליית שרת החוץ בניו-יורק הכחישו כי השניים נפגשו, וגם שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן - מי שעל פי הדיווחים היה נוכח בפגישה - הכחיש את הדיווח.

   

  יצויין כי המתיחות בין ישראל לסוריה שוב באה לידי ביטוי אתמול, כשישראל

  הזניקה מטוסים לעבר גבול הצפון, לאחר שזיהתה מסוקים סוריים מרחפים בסמוך גבול. גם התקרית הזו, כמו שתי קודמותיה, הסתיימה בשלום לאחר שהוברר כי למסוקים הסורים אין כוונות התקפיות. עוד יצויים כי רק לפני כמה ימים אמרו בכירים סורים כי "אחרי הפשיטה הזו, אתם יכולים לשכוח משלום".

   

  לעומת זאת, אמר אולמרט שישראל וסוריה נמצאות כבר שבועות מספר באותו מצב. "אנחנו רואים את הפריסה של הכוחות הסורים והם רואים את שלנו, שני הצדדים נמצאים על המשמר", אמר ראש הממשלה והוסיף כי הוא מקווה ש"המתיחות תפוגג בהדרגה, והחזית תהפוך לרגועה. אנחנו בוודאי מעוניינים בכך".


  פורסם לראשונה 27/09/2007 21:13

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כשיסתיים הכיבוש. מועלם
  צילום: איי פי
  לבני והאמיר. אין ולא היתה פגישה
  צילום: שחר עזרן
  מומלצים