שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זהירות: אלכוהול מגביר את הסיכון לסרטן השד

  חוקרים בארצות-הברית מצאו כי שתייה של 2-3 כוסות אלכוהול ליום מגבירה את הסיכון ללקות בסרטן שד בעד 30 אחוז. ההשערה: האלכוהול מעלה את רמות ההורמונים המעוררים היווצרות גידולים בשד

  חייבים דרינק כל ערב? כדאי להיזהר: כל סוגי האלכוהול מגבירים את הסיכון לסרטן השד אצל נשים, כך מגלה מחקר חדש אותו ערכו חוקרים מקליפורניה. ממצאי המחקר הוצגו בכנס האיגוד האירופאי לסרטן שנערך השבוע בברצלונה.

   

  מחקרים קודמים כבר קשרו בין צריכת אלכוהול לסרטן השד, אולם בעולם הרפואה לא ברור היה אלו סוגי אלכוהול מסוכנים יותר מאחרים, ובאיזו כמות. במחקר החדש נבדקו הרגלי השתיה של 70,033 נשים ממוצאים שונים בין השנים 1978 עד 1985. 10 שנים מתום המחקר אובחנו 2,829 מהנשים הנבדקות כחולות סרטן השד.

   

  החוקרים בדקו אילו סוגי אלכוהול שתו הנשים וכמו שתו. החוקרים השוו את הממצאים לנשים ששתו כוס משקה אלכוהולי אחד ליום. מהמחקר לא נמצא כל הבדל בסיכון ללקות בסרטן שד בין הנשים ששתו יין, בירה או משקה אלכוהולי אחר בכמויות קטנות.

   

  עם זאת, נמצא כי נשים ששתו שני משקאות אלכוהוליים ליום, הגבירו את הסיכון ללקות בסרטן שד בשיעור של 10% בהשוואה לנשים ששתו כוס משקה אחד ליום. נשים ששתו מעל שלוש כוסות אלכוהול ביום, הגבירו את הסיכון ב-30 אחוז.

   

  אף שלא ברור כיצד גורם האלכוהול להיווצרות גידולים סרטניים בשד, חלק מהמומחים סבורים כי האלכוהול מעלה את רמות ההורמונים בדם עד לרמה כזו המעוררת סרטן. עם זאת המומחים מסכימים כי זה לא המשתנה היחיד: עדיין גורמים אחרים כמו גנטיקה, השמנה וגיל משפיעים הרבה יותר על הסיכון ללקות בסרטן, מאשר צריכת האלכוהול.

   

  סרטן השד הוא המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. אחת מכל שמונה נשים עשויה לחלות במחלה. כ-4,000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד וכ-900 נשים מתות מהמחלה. היום חיות בישראל כ - 18,000 אלף נשים עם סרטן השד הנמצאות בטיפול או במעקב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  נשים, זהירות עם האלכוהול
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים