שתף קטע נבחר

מיקרוסופט: גירסת בטא סגורה ל-SP1 עבור Vista

חבילת העדכונים המדוברת למערכת ההפעלה Vista, תישלח בימים הקרובים לשורה נבחרת של בוחני בטא. החבילה החדשה אמורה, סוף סוף, למצות את הפוטנציאל של מערכת ההפעלה המדשדשת

מיקרוסופט הפיצה השבוע גירסת הבטא של חבילת השירות הראשונה ל-Windows Vista, המכונה Service Pack 1, או SP1 בקיצור. החבילה, המיועדת בשלב זה לנסיינים בגירסת בטא סגורה, אמורה לפתור תקלות שונות במערכת ההפעלה, ולשפר משמעותית את ביצועיה.

 

על פי דיווחים שדלפו לרשת, SP1 משפרת פרמטרים שונים בפעולה, ביניהם זמן העתקה קצר במיוחד, זמני תגובה משופרים וזמני סוללה ארוכים יותר למחשבים ניידים. עוד בין העדכונים: עדכון למנוע החיפוש של מערכת ההפעלה ואפשרות לסילוק כפתור החיפוש מתפריט ה"התחל". מיקרוסופט נאלצה להכניס את השינוי הזה, בעקבות תלונה של גוגל למשרד המשפטים האמריקני על פגיעה בתחרות.

 

מייק נאש, מנהל מוצר לקוח Windows Vista, אמר בראיון וידאו שפורסם באתר המפתחים של מיקרוסופט, כי בניגוד לחבילת העדכונים SP2 שיצאה בזמנו למערכת ההפעלה Windows XP, במקרה זה מדובר בחבילת עדכונים שונה בתכלית. "ב-SP2 ל-XP הוספנו הרבה מאוד תפקודיות, ואילו ב-SP1 ל-Vista טיפלנו בכל מיני בעיות שנתקלנו בהן לאורך הדרך. לא מדובר בהוספת יכולות או תכונות חדשות למערכת ההפעלה", הוא הדגיש בראיון.

 

מיקרוסופט הזמינה כ-12,000 בודקים להצטרף לבטא הסגורה. על פי ברנדון לה בלנק, בלוגר המועסק על ידי מיקרוסופט, הבוחנים יצטרכו להוריד עד שלושה עדכונים שונים למערכת, בטרם יוכלו להוריד את הבטא המלאה למחשביהם, הניתנת להורדה כגירסה מלאה, או דרך מנגנון העדכון המובנה. גירסה מורחבת יותר של הניסוי תהיה זמינה לכמות גדולה של בודקים - בשלב מאוחר יותר. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים