שתף קטע נבחר

פרס חונן אסירים ביטחוניים לקראת שחרורם

מחר ייצאו לחופשי 90 אסירים ביטחוניים פלסטינים, שאותם תשחרר ישראל כמחווה לרשות הפלסטינית. נשיא המדינה, שמעון פרס, חותם על חנינות, לקראת השחרור. אולמרט בסוכתו: "מקווה שאוכלוסיית האסירים הביטחוניים תקטן"

הכנות אחרונות לקראת שחרור האסירים הביטחוניים: נשיא המדינה, שמעון פרס, החל לחתום אחר הצהריים (יום א') על 26 מתוך 90 החנינות של האסירים הפלסטינים הצפויים להשתחרר מחר כמחווה לנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, לרגל חג הרמדאן. 26 האסירים הללו נשפטו בבתי דין אזרחיים בישראל, ולכן נדרשת חנינה של נשיא המדינה. היתר נשפטו בבתי דין צבאיים, ולכן נדרשת חנינה של אלוף פיקוד.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס היום בסוכתו במפגש עם אנשי שירות בתי הסוהר והמשטרה המצטיינים לנושא שחרור האסירים הפלסטינים. הוא אמר לנציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר בני קניאק, כי הוא מקווה שבמהלך השנה הקרובה יצטמצם מספר האסירים הביטחוניים.  


ראש הממשלה נפגש עם ילדים בסוכתו (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

"אני מקווה ועושה מאמצעים אדירים כדי שהאוכלוסייה שלך תקטן, בעיקר האוכלוסייה של האסירים הביטחוניים. ואני לא מתכוון רק לעובדה שמחר אנחנו הולכים לשחרר 90 אסירים פלסטינים", אמר אולמרט. עוד אמר ראש הממשלה: "אני מקווה שהדברים יובילו אותנו למסלול עם הפלסטינים ולמצב שבו יום אחד בתי הסוהר שלנו יהיו קצת פחות עמוסים באסירים ביטחוניים שמנסים לפגוע באוכלוסיה ישראלית". 

 

האסירים הביטחוניים שהיו מפוזרים בבתי הכלא ברחבי הארץ, רוכזו בימים האחרונים באגף מיוחד בכלא קציעות לקראת שחרורם. ואולם, עדיין לא ברור לאן יוסעו 29 אסירים המתגוררים ברצועת עזה. רוב האסירים היו אמורים להשתחרר עד שנת 2012. מרבית האסירים הם אנשי פתח וחלקם אנשי החזית העממית והחזית הדמוקרטית. האסיר הבולט ברשימה הוא רקאד סאלם, חבר הוועד הפועל של אש"ף ואיש חזית השחרור הערבית, שנעצר ב-2002.

 

ראש הממשלה התייחס לשאלות כתבים לגבי הפגישה הצפויה ביום שלישי עם הנשיא הפלסטיני. הוא אמר כי העיתוי של חג גם למוסלמים וגם ליהודים יכול לבשר טובות ולהביא לתוצאות.

 

אולמרט נראה במצב רוח מרומם והודה לכולם על הברכות האישיות לרגל יום הולדתו ה-62. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, אף הביא לו ספר - "צוות איתמר" על לוחמים מסיירת מטכ"ל. ראש הממשלה שיתף את הכתבים לאחר הארוע בכך שהוא עצמו היה עד לאחת ההתרחשויות המתוארות בספר.  

 

כ-30 בני נוער הגיעו לסוכת ראש הממשלה בירושלים ונפגשו עם ראש הממשלה ועם שוטרים מצטיינים וחיילים מקבלי צל"שים. אחד הילדים, עידן שוקר בן 11 מרחובות, הוזמן על-ידי היועצת של אולמרט לענייני רווחה, ורד סוויד, לאחר שאמר שהוא חולם להיות ראש ממשלה. אולמרט אמר לילד ש"כדאי לך לחשוב על זה קצת", והבטיח לפעול למיגור האלימות בבתי הספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הנשיא חונן אסירים
צילום: דודי ועקנין
מחווה של ראש הממשלה, אולמרט
צילום: איי אף פי
מומלצים