שתף קטע נבחר

הכביש המהיר הפך לזירת התפרעות

אופנוענים ורוכבי טרקטורונים התפרעו באין מפריע בצהרי יום שישי, בקטע כביש החוף שבין חיפה לעתלית. ההתפרעות גרמה לנהגים שחלפו במקום לסטות מהכביש או לבלום בפתאומיות. המשטרה: "שלחנו ניידת". עדי ראיה: "לא ראינו משטרה"

ואיפה המשטרה? רוכבי טרקטורונים ואופנועים התפרעו במהלך סוף השבוע על אחד הכבישים הראשיים במדינה, ללא הפרעה. כך עולה מעדויות - חלקן מצולמות - שהגיעו לידי ynet. במשטרה מסרו כי אמנם נשלחה ניידת למקום, אך השוטרים לא הבחינו בדבר.

 

על-פי העדויות, ביום שישי האחרון, בשעות אחר הצהריים, התפרעה חבורת רוכבי טרקטורונים על הדיונות הסמוכות לכביש 2, כביש החוף, בקטע שבין היציאה הדרומית מחיפה לעתלית. הרוכבים עלו על הכביש, וביצעו תעלולים שונים, בהם הרמת הגלגלים הקדמיים באוויר (ווילי).

 

נהגים שחלפו באותה השעה בכביש החוף, נאלצו לבלום, להאט, לסטות, ואף לעצור בצד הדרך, על מנת שלא לפגוע ברוכבים. עדי ראייה סיפרו כי במקום היו לכל הפחות חמישה רוכבים. "הם עלו וירדו מהכביש אל הדיונות בחזרה מספר פעמים", סיפר אחד מעדי הראייה. "לפי הציוד והמיומנות הם היו מקצוענים, אבל לפי הדרך שבה הם התנהגו - הכי לא מקצועי בעולם".

 

לדברי אותו עד ראייה, ההשתוללות של הרוכבים נמשכה שעה ארוכה, ובמקום לא נראו כוחות משטרה שירסנו את המתפרעים. דובר משטרת התנועה הארצית, רב-פקד דורון בנאמו, מסר כי אכן התקבלה תלונה במשטרת התנועה, שהזעיקה למקום ניידת שסרקה את האזור ואף נכנסה לעתלית, אך לא הצליחה ללכוד את המתפרעים. הוא הוסיף עם זאת כי בשבת נעצר רוכב טרקטורון שהתפרע בכביש 65.

 

בלי קשר לאירוע, נערך ביום שבת בתחומי מרחב משטרת חוף מבצע אכיפה נגד רוכבי טרקטורונים ואופנועים, בעיקר בחופי הים. במהלך המבצע הורדו מהכבישים חמישה טרקטורונים ושבעה קטנועים. כמו כן נרשמו 60 דו"חות על ליקויים שונים.

  

תאונות קטלניות

בכמה מקרים שאירעו לאחרונה, נקשרו טרקטורונים עם מותם ופציעתם של אזרחים. במוצאי יום הכיפורים הזדעזעה המדינה כאשר טל זינו בת התשע, תושבת כפר תבור, נדרסה למוות על ידי רוכב טרקטורון ערבי מהכפר שיבלי הסמוך. "הטרקטורון נכנס ממש לתוך היישוב, כאילו חיפש לעורר מהומות", אמרו בכפר. כעת מתברר כי גם המשטרה סבורה שמדובר ברצח. ל-ynet נודע כי רוכב הטרקטורון, אסעד נאסים שיבלי, נחקר בחשד לרצח.

 

במקרה אחר, שאירע לפני כחודש וחצי, נפצעו שתי נשים, בנות 40 ו-50 ממרכז הארץ, לאחר שהתהפכו עם טרקטורון בשטח פתוח בגליל העליון. השתיים פונו לקבלת טיפול בבית החולים זיו בצפת. המקרה אירע במהלך טיול מאורגן של קבוצת מורות לחינוך מיוחד מהמרכז. 

 

במקרה נוסף, שאירע בכפר טרומן שבשפלה, נהרג נער בן 14 בהתהפכות טרקטורון בו נהג בשטח פתוח סמוך למושב. חקירה העלתה כי במהלך הנסיעה איבד הנער את השליטה על הטרקטורון והתהפך ליד גן משחקים במושב. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עודד כרמלי
מתפרעים בכביש החוף
צילום: עודד כרמלי
מומלצים