שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אולמרט, התנה את הוועידה בקבלת אות חיים"
  פסגת השלום במרילנד שבארה"ב הולכת ומתקרבת, אך במשפחתו של החייל החטוף אלדד רגב סבורים שיש להתנות את קיומה בקבלת אות חיים מהשבויים: "זו הזדמנות מצוינת לקדם את עניין החטופים", אמר בני רגב, אחיו של החייל החטוף

  אות חיים מהחטופים כתנאי לוועידה: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נערך בכל המרץ לוועידת השלום שתתכנס באמצע נובמבר במדינת מרילנד שבארה"ב, אך במשפחתו של החייל החטוף אלדד רגב סבורים שהוא צריך להציב תנאי ברור להשתתפות ישראל בוועידה: "אהוד אולמרט - דרוש קבלת אות חיים מהחטופים עוד לפני כינוס פסגת השלום בנובמבר והתנה את הגעתך לפסגה זו בקיום הדרישה".

   

  את הדרישה הזו העלה בני רגב, אחיו של אלדד, בכנס בהשתתפות כ-3,000 בני אדם בהתנחלות נוקדים לציון אירועי שנת ה-40 לחידוש ההתיישבות בגוש עציון. הערב התקיים בסימן החזרת החטופים הביתה. לצדו של בני רגב עמדו באירוע שבויי תש"ח מגוש עציון שהצטרפו לקריאה.  

   

  בשיחה עם ynet, אמר רגב: "ראש הממשלה צריך להתנות עכשיו את יציאתו לוועידה בקבלת אות חיים מהחטופים. זו הזדמנות מצוינת לקדם את עניין החטופים. יש פה מפגש של מדינות ערב, גם של ארה"ב ומדינות אחרות שמחויבות לשחרר את החטופים על פי החלטת 1701 של האו"ם ואם לא - פספסנו עוד הזדמנות. אני מבקש דבר טריוויאלי, שייתנו אות חיים. ראש הממשלה, כאשר יהיה נוכח בוועידה, צריך להיות פה לאלדד, אודי וגלעד ולפעול בנחישות להשיג אות חיים".

   

  רגב אמר בכנס בנוקדים: "לפני למעלה משנה נחטף אחי אלדד ללבנון. מאז אותו יום איננו יודעים דבר לגבי גורלו. לא רק לגבי השאלה אם הוא חי, למרות שאנו מאמינים ומקווים שאכן כן, אלא גם לגבי תנאי השבי וטיב הטיפול הרפואי לו הוא וחברו, אודי גולדווסר, זקוקים. מאז אותו יום נעשים מאמצים אדירים גם מצד המשפחות וגם מצד ישראל להשיג מידע מבוסס על מצבם ולשחררם אך עד כה ללא הצלחה".

    

  הוא קרא לממשלה לנהוג בנחישות רבה יותר: "את הדרישה לקבלת מידע ולשחרור מיידי של החטופים חייבת מדינת ישראל להשמיע בקול נחוש ותקיף ללא לאות וללא הפסק. בעת הזו הממשלה חייבת לנקוט צעדים בוני אמון, לא רק מול מדינות ערב אלא גם מול אזרחי ישראל. עלינו לבנות את אמון האזרחים הנקראים למילואים או לשירות סדיר-אמון מלא, כי אנו כולנו ובייחוד נבחרי העם עומדים מאחוריהם ולצידם בעת שירותם וגם בקרות, חס וחלילה, פציעה או שבי. בעת הזו מתרחבת ההשתמטות ובה מתמעטים ערכי ההקרבה, הרעות והכרת הטוב למגנינו, חובה עלינו לחזק את ההכרה בקרב חיילי צה"ל שאנו עושים כל שביכולתנו להחזירם בשלום לביתם".

   

  מסירת אות חיים - צעד בונה אמון  

  עוד הוסיף: "חובה עלינו לדרוש גם ממדינות ערב ומהפלסטינים צעדים בוני אמון, עליהם להוכיח לנו כי דרכם היא דרך של שלום וויתור, כיבוד זכויות אדם והחוק הבינלאומי. מסירת אות חיים מהחטופים וביקורים מסודרים של הצלב האדום לבחינת תנאי מאסרם יהוו צעד בונה אמון, נכון וראוי מצידם". 

   

  בני רגב סיים את דבריו בקריאה לאולמרט להציב את קבלת אות החיים כתנאי לפני כינוס הוועידה: "בטוח אני כי דרישה נחושה ותקיפה לצד קיום משא ומתן המנוהל גם הוא בנחישות תוך לקיחת סיכונים מחושבים ויצירתיות הנובעים מהמחויבות של אזרחי המדינה כלפי החיילים הנושאים בנטל הביטחון יובילו להחזרת גלעד, אודי ואלדד יחד עם שאר הנעדרים לישראל ויקוים בנו הכתוב 'ושבו בנים לגבולם'".  

   

  גם נציגי שבויי תש"ח מגוש עציון הפנו פנייה לאולמרט: "אדוני ראש הממשלה, אנו פונים אליך בקריאה נרגשת, עשה למען החטופים מה שעשו קודמיך עבורנו. הביטחון בכך שיש מי שפועל ללא לאות ועושה הכול על מנת להחזיר אותנו הביתה חיזקה בנו את התחושה שלנפילתנו בשבי יש משמעות וכי הקמת המדינה לא הייתה מושלמת עד שלא שבו בנים לגבולם. אדוני ראש הממשלה, השתמש לכל האמצעים העומדים לרשותך בכדי לשחרר את שלושת החיילים-גלעד, אלדד ואודי כדי שישובו לבני משפחתם במהרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב קלדרון
  בני רגב פונה לאולמרט
  צילום: ניב קלדרון
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  אלדד רגב. אין אות חיים
  צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
  מומלצים