שתף קטע נבחר

"אריה דרעי נהיה עבודה זרה"

אחד מגדולי המחזירים בתשובה מזכיר מי באמת מנהיג את ש"ס, שממשיכה לשקשק מפחד מאפשרות של בחירות כלליות, רבנים ביש"ע מגלים איזה שכר גדול צפוי למי שייפגע בכבישי הגדה, וח"כ יאיר פרץ מש"ס מסביר מדוע עיוורים צריכים הנחה בכרטיס לקולנוע. הכל בפרשת השבוע

"אריה דרעי נהיה עבודה זרה". כך אמר השבוע הרב דניאל זר, מגדולי המחזירים בתשובה של ש"ס. הדברים הקשים נאמרו במסגרת ההיסטריה שאחזה את ש"ס מפחד הבחירות. בש"ס גובר החשש כי בנוסף לאובדן הקולות הצפוי לטובת הליכוד, תאבד ש"ס מכוחה גם בגרעין הקשה של תומכיה. רבני ומנהיגי ש"ס מנסים להתמודד עם הדיבורים ההולכים וגוברים גם בקרב הגרעין הקשה של ש"ס, כי לא יצביעו למפלגה בגלל הבגידה בדרעי. בעצם הסגידה לדרעי יש גם משום ערעור של ההיררכיה החרדית המסורתית, ונאמני הרב עובדיה יוסף מנסים לגונן על מעמד האישיות התורנית הספרדית הגדולה של היהדות הספרדית כיום. יו"ר ש"ס אלי ישי מקפיד להדגיש: "אריה דרעי הוא שלימד אותנו שכל מה שאומר מרן הרב עובדיה, מקשיבים לו".

"תיתן לשועלים טומי, שולי ויוסי לעקור תורה?"

בשיעור מוקלט של הרב דניאל זר, בישיבת "אור דוד" בפרדס כץ, הוא אמר כי "כבודה של תורה על כף מאזניים, אז מה זה אריה דרעי? עבודה זרה? אתה תיתן לשועלים טומי, שולי ויוסי (לפיד, אלוני ושריד - א.ב.ח) להרוס תורה, לעקור תורה? למה אריה דרעי לא בפנים? יהיה בש"ס אדם הכי פשוט, הכי טיפש בראש שלהם, אני הולך עם ש"ס. מי מנהיג את ש"ס? אריה דרעי? אלי ישי? הרב עובדיה יוסף! מה זאת אומרת אריה דרעי? זה נהיה עבודה זרה".
למרות הדברים, הרב זר הדגיש את חיבתו לדרעי וקרא לציבור להגיע לעצרת התמיכה שתיערך למען דרעי ביום שני הקרוב, בבנייני האומה בירושלים. על פי הפרסומים, בעצרת אמורים להשתתף עיתונאים, משפטנים ואישי ציבור מהשמאל. לאור ניסיון העבר נראה כי את שלוש הפונקציות ימלא העיתונאי אמנון דנקנר.
האפשרות שייערכו בחירות כלליות מרעידה את אמות הסיפים בש"ס (דרעי עצמו אגב, בשיחת טלפון ביום חמישי האחרון לבכיר בש"ס, עדיין היה איתן בפרשנותו כי בחירות כאלה לא יתקיימו).
וכאילו לא מספיקים התרגילים שעושה נתניהו לש"ס, נאמני דרעי מנסים להשתעשע בעצביו הרופפים ממילא של היו"ר, אלי ישי. השבוע דאגו להפיץ שמועות כאילו יפה דרעי מתכוונת להתמודד לכנסת בראשות תנועה של נשים ספרדיות חרדיות. הגברת הראשונה של ש"ס, יפה דרעי, מיהרה לפוגג את הבשורה הפמיניסטית והבהירה כי "התנועה היחידה שיש לי היא של תשעה ילדים בבית". גם מקורבי ישי מסרו בתגובה בלתי רשמית כי יפה דרעי לא תתמודד וכי "מדובר בברווזה עיתונאית".

"מותר לאדם למסור עצמו למיתה"

"מותר ואף מצווה לנסוע בכבישי יש"ע ואף אם מידת הסכנה בנסיעות בכבישי יש"ע גדולה יותר והיא נחשבת לסכנה ממשית". כך פסק השבוע חבר ועד רבני יש"ע, הרב אליעזר מלמד, והוסיף כי "לדעת הרבה ראשונים ופוסקים רשאי אדם להיכנס לסכנה גדולה לשם קיום מצווה ובפרט בשעת הגזירה".
רבני יש"ע מתמודדים בעת האחרונה עם שורת שאלות ותהיות שהן כמעט בגדר "כפירה" בקרב הגרעין האידיאולוגי של מתיישבי יש"ע. השאלות נוגעות בעניין עצם ההיתר ההלכתי להתגורר ביש"ע בתקופה זו וכן באשר לשאלה האם מותר לנסוע בכבישי יש"ע בתקופה בה נפגעים מתנחלים רבים מירי בכבישים.
הרבנים מגייסים את ההלכה היהודית בכדי לעודד את המתיישבים להמשיך בשגרת חייהם ולאלה שאולי ייפגעו הם מבטיחים שכר גדול. הרב מלמד הסביר השבוע, בהסתמכו על מספר פוסקים, כי "רשאי אדם לסכן עצמו לצורך קיום המצווה ולדעת הרמב"ם מחויב לסכן עצמו לצורך קיום המצווה, ולכל הדעות נוטל עליה שכר הרבה ולכן מותר לנסוע בכבישי יש"ע ולגור ביש"ע בשעה זו, ומצווה גדולה היא". ואילו מדבריו של הרמב"ן מסיק הרב מלמד כי "מותר לאדם למסור עצמו למיתה".

יציאת השבת: "עיוורים שרואים מטושטש"

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, שהיה שותף להצעת חוק פרטית המעניקה הנחות לעיוורים ברכישת כרטיסי קולנוע:
"התכוונתי לעיוורים שרואים מטושטש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אריה דרעי. מי מנהיג את ש"ס?
צילום: איי אף פי
זום 77
יפה דרעי. ברווזה עיתונאית?
זום 77
גלי תיבון
יאיר פרץ. למה הוא התכוון?
גלי תיבון
מומלצים