שתף קטע נבחר

רן ארז לאחר פגישתו עם תמיר: תהיה שביתה

המשא ומתן עם המורים העל-יסודיים תקוע כבר חודשים ארוכים, ובשבוע הבא צפויה לפרוץ שביתה בתיכונים ובחטיבות הביניים. שרת החינוך, יולי תמיר, ויו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, נפגשו במאמץ למנוע את השביתה

שרת החינוך, יולי תמיר, נפגשה הבוקר (יום ו') בגבעתיים עם יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, במאמץ למנוע את השבתת הלימודים מאמצע השבוע הקרוב. אולם בתום הפגישה התברר כי הפערים בין הצדדים גדולים מדי. ביום ראשון תתכנס הנהלת ארגון המורים, ובתום הישיבה יודיעו מתי ישביתו את הלימודים ולכמה זמן.

 

ארז מאיים להשבית את התיכונים וחטיבות הביניים במסגרת המאבק על הסכם עבודה מול משרד האוצר. בארגון המורים העל-יסודיים מאשימים את אנשי משרד האוצר המתעלמים כמעט לחלוטין מכל הדרישות שהציבו המורים, בכללן כאלה הקשורות לשכר, תנאי עבודתם, ואף כאלו אשר לעמדתו אינן כרוכות בהוצאות תקציביות משמעותיות.

 

רן ארז אומר כי מאז שנת 2001 עובדים המורים ללא הסכם שכר קיבוצי, וכי מכוח חוק ההסדרים - עד אוגוסט 2005 חל איסור על ניהול מו"מ בין מעסיקים לאיגודים מקצועיים. מאז פג תוקפו של החוק, ניסו בארגון המורים לקדם את המו"מ מול האוצר, אך הדבר לא הביא לשיפור מצבם.

 

בשיחה עם ynet, אמר ארז כי רק ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יכול למנוע את השביתה ולא שרת החינוך או משרד האוצר. "אם ראש הממשלה לא מתערב מיידית, תהיה שביתה. נתכנס כבר ביום ראשון על מנת להחליט על צעדינו". ארז הגדיר את מטרתם המפגש עם שרת החינוך כ"פגישה שנועדה לנסות ולשכנע בצידקת ציפיותינו ושאנו צודקים. מי שקובע את המדיניות זו הממשלה, והממשלה לא קובעת דבר בלי שאולמרט רוצה. שרת החינוך גם כך לא יכולה לחתום על ההסכמים, אנו יותר משנה וחצי מדברים ואין כל התקדמות וזו מבוכה גדולה. אם אולמרט לא יתערב, אנו נשבות עד שהממשלה תחליט להשקיע בעתיד".

 

עוד אמר ארז כי על-פי סקר שערכו, ההורים דווקא יתמכו בהם אם ישבתו בסופו של דבר, משום שהם מודעים לבעיות של אלימות גוברת בבתי ספר, צפיפות בכיתות, יום לימודים קצר. "ההורים מוטרדים שהחינוך הזול הזה יעלה לנו ביוקר". מלשכת תמיר נמסר כי המפגש מיועד בכדי להביא לכך שהלימודים יתחילו כסדרם.

 

גם בגזרת האוניברסיטאות לא שקט. ועד ראשי האוניברסיטאות מאיים לא לפתוח את שנת הלימודים. היום פרסם מודעה פומבית המכוונת לראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר האוצר, רוני בר-און, ולשרת החינוך תחת הכותרת "והמשכיל בעת ההיא יידום?". במודעה נכתב בין היתר: "זו קריאה דחופה של הרגע האחרון... בשם מאות אלפי סטודנטים, מרצים ואנשי סגל ובשל כלל תושבי ישראל, אנו קוראים לכם להחזיר לאלתר למערכת ההשכלה הגבוהה 300 מיליון שקלים, כרבע מהסכום שקוצץ בשנים האחרונות".

 

כמו כן קורא ועד ראשי האוניברסיטאות לממשלה לפתוח במו"מ עם הסטודנטים לגבי אימוץ דו"ח ועדת שוחט, "הדרך היחידה להצלת ההשכלה הגבוהה", כדבריהם. ויש גם איום: "ללא התערבותכם המיידית, לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים, צעד חסר תקדים אשר עלול לגרום לפגיעה אנושה בלימודים האקדמים - הבסיס ליתרונה האיכותי של ישראל".


פורסם לראשונה 05/10/2007 08:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאמץ אחרון. יולי תמיר
צילום: ששון תירם
מאיים בשביתה ארוכה. רן ארז
צילום: דודי ועקנין
מומלצים