שתף קטע נבחר

אחמדי-נג'אד: משאל על העברת ישראל לאירופה

במצעד לציון יום ירושלים העולמי שנערך בטהרן בהשתתפות רבבות, אמר הנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד, שיש לקיים משאל עם גדול בהשתתפות מוסלמים, נוצרים ויהודים שבו ייקבע אם מדינת ישראל תועבר לאירופה, לקנדה או לאלסקה

נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, גינה היום (ו') את "זוועות המשטר הציוני", המדכא את העם הפלסטיני. הוא הציע לקיים משאל עם גדול, שבו ייקבע לאן יועברו היהודים ממדינת ישראל - לאירופה, לקנדה או לאלסקה.

 

"יש לבצע משאל עם בפלסטין. זו ההצעה שלנו לאירופה. מוסלמים, נוצרים ויהודים צריכים להשתתף במשאל העם", אמר נשיא איראן שנאם בפני משתתפי צעדת מחאה בטהרן שנערכה לרגל "יום אל-קודס" (ירושלים). דבריו צוטטו בסוכנות הידיעות הרשמית של איראן, אירנ"א. עצרות ומצעדים לרגל יום ירושלים נערכו בכל רחבי איראן. סוכנות AP דיווחה כי מיליוני איראנים יצאו לרחובות להפגין נגד ישראל.


הנשיא אחמדי-נג'אד. נאם בפני ההמונים (צילום: רויטרס)

 

נשיא איראן המשיך וטען כי מדינות אירופה אינן יכולות לסבול את נוכחות המשטר הציוני בקרבן - ולכן מתכוונות להמשיך לכפות אותו על המזרח התיכון. עוד אמר כי הקמת המשטר הציוני, המשך קיומו, התנהגותו והתמיכה הבלתי מסויגת מצד ארה"ב מהווים עלבון לכבוד האנושי.

 

"מדינות רשאיות לבצע מחקר אודות פשעי המשטר הציוני ולפצח את הקופסה השחורה של זוועות הציונים. המשטר הציוני זוכה לכבוד במדינות פושעות מסוימות במערב. הפלסטינים נושלו מזכויותיהם כבר לפני יותר מ-60 שנה. כיום, ירושלים אינה סוגיה השייכת רק לפלסטין או למזרח התיכון. היא נוגעת לתחום האנושיות", אמר.

 

אחמדי-נג'אד דיבר ברמזים עבים כלפי ארה"ב: "ההגנה על האינטרסים של המשטר הציוני היא חובה עבור מספר מעצמות. ממשלות המערב, שהיו חלוצות החילוניות, תומכות במשטר הציוני כאילו היתה זו המטרה המקודשת בעולם".

  

בנוגע לסוגיית השואה הוא פנה למדינות העולם וטען: "הפכתם את האירועים שנקראים בפיכם שואה לדבר מקודש, שאי אפשר להעלות שאלות בנוגע אליו... ישראל משתמשת באמתלה של השואה כדי לבצע פשעים". הנשיא אחמדי-נג'אד ציין כי משטרו מתנגד נחרצות לטבח כלשהו, והוא רואה את זוועות מלחמת העולם השנייה ואת היטלר כתופעות חשוכות בהיסטוריה.

 

"מוות לישראל"

עשרות אלפי איראנים השתתפו בצעדת ההזדהות עם הפלסטינים. המפגינים עברו ברחובות טהרן וקראו בקול "מוות לישראל" ו"מוות לארצות הברית". חלקם נשאו שלטים שעליהם נכתה: "פלסטין תשוחרר רק באמצעות מלחמה ואמונה".

 

למרות המסרים הפוליטיים הקשים, צעדת המחאה נשאה אופי חגיגי משהו. ילדים שהשתתפו יכלו לצבוע את פניהם ולהתחפש לחתולים או ארנבות, באדיבות אמני איפור שמימנה העירייה.

 

"אני בא לכאן כל שנה כי הפלסטינים חסרי אונים ולא יכולים לעזור לעצמם", אמרה סומייה סלים בת ה-27, "ההפגנה הזו נועדה להסיט את תשומת לב העולם למצוקה שלהם". סלים נשאה בידה דגל ישראל ואמרה כי בכוונתה להעלות אותו באש. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדי-נג'אד נואם
צילום: רויטרס
מצעד השנאה בטהרן
צילום: איי פי
מומלצים