שתף קטע נבחר

ליברמן: כשהזויים תוקפים אותי אני יודע שאני צודק

יו"ר ישראל ביתנו תוקף את אנשי הימין שמתחו ביקורת על תמיכתו בהעברת כמה שכונות בירושלים לפלסטינים. לדבריו, "הם לא עוברים את אחוז החסימה, מה שנשאר זה לתקוף אותנו"

"מרזל, אורלב, זהבה גלאון - הזויי העולם התאחדו. כשתוקפים אותי מימין ומשמאל, אני מבין שאנחנו בדרך הנכונה" - כך תקף היום (ב') השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, את אנשי הימין שמתחו ביקורת על תמיכתו בהעברה לפלסטינים של כמה שכונות בירושלים, בהן מתגוררים ערבים.

 

ליברמן נפגש עם עיתונאים לרגל פתיחת מושב החורף של הכנסת ואמר: "אתמול הייתי מודאג משום שתקפו אותי רק יוסי ביילין וזהבה גלאון. הייתי מוטרד. היום כששמעתי גם את אפי איתם וגם את ברוך מרזל ואת זבולון אורלב - אז שמחתי". לדבריו, "אורלב ומרזל הפכו ללא רלבנטים, והם חייבים בכוח לבוא לידי ביטוי. הם לא עוברים את אחוז החסימה ומה שנשאר להם זה לתקוף את ישראל ביתנו".

 

לדברי ליברמן, "ישראל ביתנו" עומדת מאחורי המצע שלה, הקורא לחילופי שטחים ואוכלוסין, וכי הוא תומך בעזיבת מחנות פליטים, כגון שועפט וענתא. ליברמן הדגיש כי תמיכתו בהעברת השכונות לפלסטינים אינה ויתור: "ויתור על טריטוריה לא הביא לא שלום ולא ביטחון. הסכסוך בינינו לפלסטינים אינו טריטוריאלי". ליברמן אמר עוד, כי "אין מקום לחלוקת הריבונות על ירושלים בשום תנאי ובשום מקום".

 

ליברמן התייחס גם לסוגיית זכות השיבה, ואמר: "אין מקום לחזרת פליטים. לא במישור ההומניטרי ולא במישור הטלפתי". באשר למעמדה של ישראל ביתנו בממשלה, אמר ליברמן: "אין לנו אידאולוגיה לשבת באופוזציה, ולא נאחז בקרנות המזבח להשאר בפנים. עמדתינו ידועה, וכל זמן שנוכל להיות בפנים, אין סיבה לצאת".

 

ערב פתיחת מושב החורף של הכנסת, הופתעו בימין לשמוע את ליברמן, שאמר: "יש להעביר לשליטה פלסטינית חלק מהשכונות ומחנות הפליטים. לעומת זאת, העיר העתיקה והר הצופים הם חלק בלתי נפרד מירושלים". יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, תקף בחריפות את השר לעניינים אסטרטגיים: "ליברמן הוא הביילין החדש.

 הוא כנראה לא תכנן שזה יקרה לו, אבל המרצע יצא מן השק. מתברר כי מי שהציג עצמו כאיש ימין - הוא לא אחר מאשר איש שמאל אשר דעותיו דומות, באופן מעורר השתאות, לדעותיה המדיניות של זהבה גלאון".

  

ח"כ אורלב הוסיף כי ליברמן וחברי מפלגתו תומכים למעשה בתוכנית רמון. "ליברמן ממיט חרפה על הימין. הוא יכול להמשיך ולספר עד מחר שהתכוון אך ורק להחלפת שטחים עם הפלסטינים, אבל אלה הם רק טיעונים לעונש. בפועל - ליברמן וישראל ביתנו תומכים בתוכנית רמון לחלק את ירושלים. אם עד עכשיו תהיתי מה עושה ליברמן בממשלה שמשחררת מחבלים ומוכנה לחלק את ירושלים, אתמול קיבלתי את התשובה לכך. דבקותו לכיסא, תוך החזקה בתיק וירטואלי שכלל אינו קיים, היא מביכה ומבישה. לצערי ישראל ביתנו מצוינים באמירות כפולות ובתארים כפולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים