שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נצחון ליוצרים על חוק זכויות היוצרים החדש

  נציגי היוצרים ומשרד המשפטים הגיעו להסכמה לפייה היצירה שנוצרה לפי הזמנה, בעליה הראשון של זכות היוצרים, הוא היוצר ולא המזמין. "ההגיון הוא זה שניצח", הם מכריזים

  סוף טוב הכל טוב: לאחר מרתונים ארוכים של דיונים לתוך הלילה הגיעו הבוקר (ד') היוצרים להסכמה עם משרד המשפטים וועדת הכלכלה של הכנסת על חוק זכויות היוצרים החדש.

   

  אחד הנצחונות הגדולים עליהם מדברים הבוקר היוצרים, שבראשם עומדים אביהו מדינה, יענקלה רוטבליט ויהונתן גפן, נוגע לסעיף שהוצע לפיו יצירה אשר תוזמן על ידי גוף תאגידי כזה או אחר תהיה שייכת למזמין, ללא מעורבות כלכלית של היוצר.

   

  ואולם, הסעיף שאושר לאחר הדיונים, אומר כי היצירה שנוצרה לפי הזמנה, בעליה הראשון של זכות היוצרים, כולה או חלקה, הוא היוצר, אלא אם הוסכם אחרת בין המזמין ליוצר במפורש או במשתמע.

   

  "מדובר בנצחון גדול ליוצרים", נמסר הבוקר ממנהלי המאבק, "ההגיון הוא זה שניצח. משרד המשפטים ואנחנו הגענו לפשרה ובסופו של דבר ועדת הכלכלה החליטה פה אחד על הסעיפים החדשים. אנחנו מודים ליו"ר הוועדה ח"כ משה כחלון, ללימור לבנת, סיעת העבודה, הליכוד ומר"צ שהוכיחו שהנושא הוא יקר ללבם".

   

  ביום שישי האחרון הגיעו לרחבת הסינמטק בתל-אביב מאות יוצרים ומוזיקאים ישראלים להפגין נגד חוק זכויות היוצרים. אמנים מכל צבעי הקשת של המוזיקה הישראלית התייצבו שם, ביניהם מרגלית צנעני, קובי אושרת, חמי רודנר, ירמי קפלן, ג'קו אייזנברג, דן תורן, יצחק קלפטר, רמי קליינשטיין, קרן פלס, נעם רותם, מירי מסיקה, עילי בוטנר, גבע אלון, רונית רולנד, אריאל הורביץ, הבנות נחמה, טל גורדון, מתי כספי, דניאל סלומון, שילה פרבר, אורי מור, יוני בלוך, ברוך פרידלנד, שמוליק נויפלד ועוד רבים. על הבמה הקטנה שברחבה נאמו היוצרים וגם שרו שירים בין נאום לנאום. 

   

  "אם החוק הזה חלילה יעבור, יוצרים של שירים יעבדו כמו קופירייטרים במשרדי פרסום", אמר אז ל-ynet חמי רודנר. אולם, הבוקר הגיעו היוצרים ומשרד המשפטים להסכמה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צפריר אביוב
  מדינה. נצחון
  צילום: צפריר אביוב
  סובול. מפגין
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים