שתף קטע נבחר

איראן מתקנת: יש אצלנו הומואים, אך מעטים

יועץ התקשורת של הנשיא אחמדי-נג'אד טוען כי דבריו שנאמרו באוניברסיטת קולומביה, לפיהם "אין הומואים באיראן", הוצאו מהקשרם. לדבריו: הנשיא התכוון שאין הרבה הומואים באיראן כמו בארצות הברית

נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, טוען שלא הובן כהלכה על-ידי כלי התקשורת המערביים כשצוטט אומר שאין הומוסקסואלים באיראן. עוזרו טוען שאחמדי-נג'אד התכוון לומר כי פשוט אין באיראן הרבה הומואים כמו בארצות הברית.

  

בעת שנאם באוניברסיטת קולומביה בניו יורק בחודש שעבר, נשאל אחמדי-נג'אד על ההוצאות להורג שהתבצעו באיראן באחרונה ובכלל זה הוצאה להורג של הומוסקסואלים. אז הכחיש הנשיא את הטענות שבארצו ישנם הומוסקסואלים. "אין לנו את התופעה הזאת באיראן, אני לא יודע מי סיפר לכם את זה", טען הנשיא, ודבריו זכו לשריקות בוז ולפרצי צחוק.

 

אחמדי-נג'אד, שדבריו תורגמו באופן סימולטני, הוסיף: "באיראן אין לנו הומוסקסואלים כמו במדינה שלך". הערותיו עוררו ביקורת רבה במדינות המערב.

 

איראן, המתנהלת על-פי חוקי השריעה, ההלכה האיסלאמית, אוסרת על התופעה ונלחמת בה ביד קשה. הרשויות במדינה אף הוציאו להורג ב-2005 שני קטינים שהורשעו ב"מעשי סדום", בשל היותם הומוסקסואלים.

 

אולם יועץ התקשורת של הנשיא האיראני, מוחמד קלהור, אמר כי "אחמדי-נג'אד רק אמר כי ביחס לחברה האמריקנית, אצלנו אין הומוסקסואלים רבים". לשיטתו, הסיבה לכך שההומוסקסואליות באיראן ובעולם המוסלמי אינה נפוצה כמו במדינות המערב נובעת מהבדלים היסטוריים, דתיים ותרבותיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדי-נג'אד באוניברסיטת קולומביה
צילום: איי אף פי
מומלצים