שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גורם בפרקליטות: אולמרט ייצא נקי בפרשת לאומי

  ל-ynet נודע כי מקורבים לפרקליט המדינה מעריכים שאין ממש בתיק החקירה נגד ראש הממשלה בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי. אותם גורמים אומרים שאין ממש גם בשאר התיקים המתנהלים נגד ראש הממשלה, ויש רק בעיה באחד המינויים שביצע בתקופת כהונתו באחד הגופים הממשלתיים

  האם התיק נגד אולמרט בפרשת בנק לאומי ייסגר? ל-ynet נודע היום (ה') כי בסביבת פרקליט המדינה, ערן שנדר, אומרים כי אין ממש בתיק החקירה נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי.

   

  גורמים בסביבתו של פרקליט המדינה מציינים כי ההערכות הן, שאין ממש גם בשאר התיקים המתנהלים נגד ראש הממשלה. הבעייתיות היחידה שככל הנראה קיימת היא עם אחד המינויים שנעשו בתקופתו של אולמרט באחד מן הגופים הממשלתיים. עם זאת, לא ברור אם המינוי המדובר יסבך את ראש הממשלה מבחינה משפטית.


  חוקר בפתח מעונו של ראש הממשלה (צילום: איי.פי)

   

  בשיחות סגורות שהתנהלו בימים האחרונים בין הגורמים בפרקליטות ובין גורמים שונים נאמר כי בפרקליטות מעריכים שבסופו של דבר הפרשיות של אולמרט יסגרו. יצוין כי בסביבתו של ראש הממשלה טוענים כבר חודשים ארוכים כי אולמרט ייצא מכל הפרשיות הללו כשידו על העליונה וכי לא יוגשו כתבי אישום נגדו. מקורבי ראש הממשלה ציינו כי אולמרט מעוניין שהחקירות יסתיימו במהרה על מנת שיוכל להוכיח את חפותו ואת ניקיון כפיו.

   

  ממשרד המשפטים נמסר כי "החומר בעניין הפרטת בנק לאומי לא הגיע עדיין לפרקליטות ומאחר שרק היום הסתיימה חקירתו השנייה של ראש הממשלה, הרי שכל הנאמר ביחס לאופן סיום התיק וכן שאר הפרשיות הינו בגדר ספקולציה שאין לה בשלב הזה שום אחיזה במציאות".

   

  חקירת אולמרט הסתיימה

  בינתיים חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בראשותו של תת-ניצב שלומי איילון, שבו הבוקר לחקור את ראש הממשלה בפעם השנייה, לאחר שזה נחקר גם ביום שלישי. החקירה, שנערכה במעונו של אולמרט בירושלים, נמשכה כארבע שעות.  החקירה היום היא האחרונה במסגרת פרשת בנק לאומי.

   

  במשטרה מנסים לבדוק האם ניסה אולמרט לשכנע את לואי ואברמס להשתתף במכרז, ומה היו המניעים לפעולתו. הוא צפוי להישאל על טיב קשריו עם עו"ד תמר בן-דוד, שנחקרה בחשד שתיווכה בינו לבין לואי. בסופו של דבר, פרשה קבוצתו של לואי מן המכרז כיומיים לפני ההכרעה, "מכיוון שלא הצליחו להרחיק את יתר המתמודדים" - כך לפי המידע שמצוי ברשות החוקרים לעת עתה.

   

  הפרשה המדוברת אירעה בשנת 2005, בעת שאולמרט כיהן כממלא-מקום שר האוצר. במשטרה בודקים חשדות לפיהם הוא פעל אז בניגוד לחוק במטרה להטיב עם שניים מידידיו, דניאל אברמס ופרנק לואי, כך שידם תהיה על העליונה במכרז לרכישת בנק לאומי.

   

  העד המרכזי בפרשה ומי ש"פוצץ" אותה הוא החשב הכללי, ירון זליכה, שפנה בנושא למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס. דו"ח המבקר, שהוכן בעקבות אותה פנייה, מצא את אולמרט בניגוד עניינים בכל הנוגע למכרז למכירת הבנק - והמליץ על חקירה פלילית.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. יכול לחייך?
  צילום: אלכס קולומויסקי
  צילום: ניב קלדרון
  שנדר. יסגור את התיק?
  צילום: ניב קלדרון
  החוקרים מגיעים לבית ראש הממשלה
  צילום: אילן מזרחי
  מומלצים