שתף קטע נבחר

הימין הקיצוני מפיק: סרט על יגאל עמיר

הארגון הימני "הוועד למען הדמוקרטיה" מפיק סרט תיעודי על חייו של רוצח ראש הממשלה, כחלק מקמפיין הקורא לשחרורו מהכלא. במקביל תישלח בקרוב, לאלפי בתי אב, גלויה עם דמותו של יגאל עמיר כשהוא מחייך ולצידו יונה עם עלה של זית

סרט חדש בכיכובו של יגאל עמיר מופק בימים אלו על-ידי הארגון הימני הקיצוני "הוועד למען הדמוקרטיה", כחלק מקמפיין הקורא לשחרורו של עמיר מהכלא. ל-ynet נודע כי בין היתר יכלול הסרט תיאורים על מסע חייו של עמיר מילדותו ועד היום, תיאור מה שהוביל אותו לרצוח את ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, וכמו כן תיאורו של  רבין כמי שהיה הורס כביכול את המדינה במידה והיה חי. 

 

ב"ועד למען הדמוקרטיה" חברים בין היתר פעילי הימין הקיצוני איתמר בן גביר, ברוך מרזל, נועם פדרמן ואביגדור אסקין. חברי הוועד, הפועל במימון מיליונר אמריקני, החליטו לצאת בקמפיין לשיחרור עמיר מהכלא, על רקע כוונת הממשלה, לטענתם, לשחרר בעתיד הלא רחוק מחבלים עם דם על הידיים.

 

חברים בוועד סיפרו ל-ynet כי בימים הקרובים תישלח לאלפי בתי אב גלויה בה דמותו של עמיר כשהוא מחייך ולצידו יונה עם עלה של זית שעליה הכיתוב "עת פיוס, עת שלום, הגיע הזמן לשחרר אותו". הגלויה תישלח למקומות כמו רישפון וכפר שמריהו.

 


לרשפון וכפר שמריהו. הגלויה

 

במקביל, לקראת יום השנה לרציחתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, שוקדים פעילי ימין קיצוני על הפקת סרט שלדברי המפיקים "ממחיש את ההבל שכאשר משחררים מחבלים, יגאל עמיר נרקב בכלא".

 

בן גביר אמר ל-ynet: "שמנהיגי השמאל המתחסדים לא יטיפו לנו מוסר. מי שמבקש לשחרר את ברגותי ותומך בשחרור הרוצחים של הילד דני כץ, צריך לשבת בשקט כאשר אנחנו מעלים דרישה לגיטימית. אני לא תומך במעשה של יגאל עמיר, אבל אם אלפי מחבלים ישתחררו בשנה הקרובה, אין סיבה שיגאל עמיר לא יהיה בבית בליל הסדר".

   

לאחרונה פרסמו חברי הוועד שלטי חוצות שבהם מופיע יגאל עמיר, ביוזמת חברי הוועד. בין השאר נכתב על השלטים: "מחבלים רוצחים משתחררים - אז למה הם לא? לשחרר את יגאל וחגי עמיר". אנשי הוועד אמרו בשעתו ל-ynet כי בכוונתם להציב כמאה שלטי חוצות ענקיים ברחבי הארץ, בהם תופיע דמותו של רוצח ראש הממשלה.

 

את הקמפיין מממן לדבריהם מיליונר אמריקני, שנפגש עמם לאחרונה בארץ. לדבריהם, המיליונר הציע להם לפתוח בקמפיין שכותרתו: "אם משחררים אנשים כמו ברגותי, כך גם צריך לשחרר אנשים כמו יגאל עמיר". לדברי גורמים במטה, הקמפיין לא נועד להביע תמיכה במעשיו של יגאל עמיר, "אלא להציג את האפליה בשחרור רוצחים ערבים ובאי שחרור רוצחים יהודים".

 

ראש המועצה האזורית חוף השרון, אהרון בז'רנו, מסר בתגובה: "אני דוחה בשאט נפש ורואה בחומרה רבה את הנסיון הציני והפרובוקטיבי של מארגני הקמפיין לפנות לתושבי המועצה ולהשתמש בהם לשחרורו המוקדם של בן העוולה, הרוצח יגאל עמיר. אני קורא לכל אחד ואחד מהתושבים שלא לשתף פעולה עם הפעילות הנלוזה הזאת. כל מי שיקדם את שחרורו של עמיר, דמו של יצחק רבין על ידיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
סרט בכיכובו. יגאל עמיר
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
לא תומך במעשה. בן גביר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים