שתף קטע נבחר

שב"ס: יגאל עמיר לא ייצא לברית המילה של בנו

רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין הגיש בקשה לצאת מכותלי בית הסוהר לרגל ברית המילה של בנו, שצפוי להיוולד החודש. שירות בתי הסוהר דחה את הבקשה ובנוסף אסר לערוך את הברית בכלא. אמיתי עמיר, אחיו של הרוצח: "זהו צעד אכזרי. השב"ס מנסה לשבור את האידאולוגיה של יגאל"

שירות בתי הסוהר דחה הערב (ב') את בקשתו של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, לצאת לחופשה לרגל ברית המילה של בנו שצפוי להיוולד בקרוב. כמו כן, דחה השירות את בקשתו לקיים את הברית בין כותלי הכלא.

 

עמיר הגיש אתמול בקשה לשב"ס לצאת לחופשה ובמקביל הגיש עתירה דחופה לבית משפט המחוזי בתל אביב. על פי העתירה, בנו של עמיר צפוי להיוולד ב-22 בחודש. לחילופין, מבקש עמיר לקיים את ברית המילה בתוך תחומי בית הכלא, בנוכחות בני משפחה.

 

בשב"ס אומרים כי הסיבה לדחיית הבקשה היא הסיכון שעמיר יצור קשר עם גורמים שונים, בהם בימין הקיצוני, במהלך שהותו בחוץ. כמו כן, ישנו חשש שיהיה מי שירצה לפגוע ברוצח. לדברי השב"ס, אילו הסיבות העיקריות לדחיית בקשתו של עמיר.

  

מאז מעצרו הוא כלוא בבידוד באגף ההפרדה שבכלא רימונים בשרון. עמיר לא מורשה להיפגש עם אסירים אחרים וגם את הטיול היומי המגיע לו על פי חוק הוא עושה לבד בחצר הטיולים שבאגף ההפרדה. הביקורים להם הוא זוכה הם של בני משפחה מדרגה ראשונה בלבד, ושיחות הטלפון שהוא מקיים מהאגף הן לבני משפחה, לפי רשימה ידועה מראש. הסוהרים הם אלה שמחייגים עבורו את המספר מהטלפון הציבורי כדי למנוע את האפשרות שעמיר יטלפן לאנשים אחרים.

 

אחיו הצעיר של יגאל עמיר, אמיתי, אמר ל-ynet בתגובה להחלטת השב"ס: "על אף שהתרגלנו לכך, בכל הנוגע להתמודדות מול השב"ס - נוכחנו לדעת שמדובר במשטר טוטליטרי, שינקוט בכל אמצעי אפשרי על מנת לקדש את מטרתו בשבירת האידאולוגיה שבה אוחז יגאל. למרות זאת, הצעד הנוכחי הוא אכזרי ובלתי אנושי, וכגודל ההפתעה בעקבות דחיית בקשתו, כך תהיה שמחתנו בנצחוננו".

 

עמיר טוען: השב"ס פוגע בי

במסגרת העתירה, שהוגשה אתמול על-ידי עורך הדין שמואל קספר, נטען כי עמיר יושב כבר 12 שנים בכלא ועונשו עדיין לא נקצב. עוד צויין כי במהלך ישיבתו בכלא, השב"ס עשה הכל על מנת לפגוע בו, כאשר התנגד להעברתו לכלא איילון, התנגד לביקור אצל אחותו לפני חתונתה, התנגד להפריה מלאכותית של אשתו לריסה והתנגד להתייחדות עם אשתו. "למרות כל ההתנגדויות, המשיב היום נשוי לטרימבובלר והוא ממתין להולדת בנו בכורו", נכתב.

  

עוד נטען בנושא השב"ס, כי האחרון מפלה את עמיר מול מספר גדול של אסירים רוצחים וביטחוניים "יחודיים". בהמשך מובאת רשימה ארוכה של אסירים שכאלה, אשר זכו לצאת לחופשות ולאירועים. כדוגמא מצוין שמו של האסיר עמי פופר השפוט לשבעה מאסרי עולם על רצח שבעה ערבים. בהקשר זה נכתב כי לפופר אפשרו בשב"ס לצאת לטבול במקווה לפני חתונתו, אופשר לצאת ללוויה של סבו, לברית מילה של בנו ולביקור בית לאחר ברית של אחיינו.

  

"בכל פעם שעמי פופר יצא, ידע השב"ס להיערך בהתאם למרות חששותיו מפני סכנות לביטחונו האישי, וכן סכנות לשלום הציבור ולביטחון המדינה מפני תומכיו. עמיר ישאל האם דמם של שבעה ערבים שרצח עמי פופר אדום פחות מזה של יצחק רבין המנוח.

 

"האם זוהי הסיבה שעמי פופר זכאי ליציאות רבות בליווי בשעה שעמיר מנוע מכך? או שמא סירוב השב"ס נעוץ בדעת הקהל הישראלית שסולדת במיוחד מעמיר אך כבר אדישה לעמי פופר ולאסירים הביטחוניים והרוצחים האחרים?"

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, התייחס לנושא הקריאות לשחרר את עמיר, בישיבה של פורום המטה הכללי לזכרו של רבין. "כמו רבים מאזרחי ישראל וחיילי צה"ל אני נחרד נוכח הסקרים המלמדים שחלקים גדולים, גדולים מדיי בחברה הישראלית סבורים שיש להעניק חנינה לרוצחו של יצחק רבין. האומנם נשבענו לזכור ולא לשכוח, האומנם נשבענו לא לאפשר הישנות המקרה בתוכנו. חובתי כרמטכ"ל צה"ל ומחויבותכם כמפקדים לעשות כל שבידינו ובכל הכלים שעומדים לרשותנו, בעיקר באמצעות חיל החינוך ושיחות מפקדים על מנת לוודא שלא יחזור אירוע שכזה", אמר הרמטכ"ל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יגאל עמיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים