שתף קטע נבחר

מסעדת פוקצ'טה בי-ם תפצה אלפי סועדים שנפגעו מעישון
בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה הושג הסכם גישור בין המסעדה לתובעים, במסגרתו התחייבה המסעדה להעניק הנחות של 60% לסועדים שנפגעו מעישון ולא לשרת יותר מעשנים. אובדן ההכנסות הצפוי של המסעדה: 2.4 מיליון שקל

מאבק הלא מעשנים נגד העישון בפאבים ובמסעדות, בניגוד לחוק, מצליח לתפוס תאוצה ויותר ויותר מסעדות מתחילות להבין כי לא כדאי להן לעבור על החוק.

 

היום נודע כי המסעדה הירושלמית פוקצ'טה, הסכימה במסגרת הליך גישור שהושג בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה, להעניק הנחות של 60% לסועדים שנפגעו מעישון של סועדים אחרים במסעדה בתקופה שבין ה-15 במאי ל-15 ביוני השנה. בנוסף, במסגרת הסכם הגישור, התחייבו בעלי המקום שלא לתת שירות למי שיעשן במסעדה.

 

הבקשה לתביעה הייצוגית נגד המסעדה הירושלמית היא למעשה התביעה

הרביעית שהוגשה נגדה באותו עניין. קודם לכן היא נקנסה באלפי שקלים, אך זה לא מנע ממנה להמשיך ולאפשר למעשנים לסעוד בה. אולם נראה כי הבקשה לתביעה ייצוגית עוררה את חשש מנהליה, והם החליטו להתפשר ולא לאפשר יותר עישון בין קירותיה.

 

את הבקשה לתביעה הייצוגית הגישו ביולי השנה דן מן ואירית שמש, באמצעות עו"ד עמוס האוזנר, שהוא גם יו"ר המועצה הישראלית למניעת עישון. התובעים ביקשו להכיר בתביעה כייצוגית ולחייב את המסעדה בפיצוי קבוצת התובעים בסכום של 7 מיליון שקל.

 

הסכם הגישור יעלה למסעדה פחות, אך עדיין מדובר בעלות לא מבוטלת של 2.4 מיליון שקלים. על פי ההסכם, אנשים שסעדו במסעדה בתקופה שבין ה-15 במאי ל-15 ביוני, ונפגעו מהעישון, זכאים לקבל 10 ארוחות לפי 40% מהסכום שהסועד הרגיל היה משלם במהלך העסקים הרגיל, אך לא בארוחות עסקיות. בהנחה שמדובר בכ-4,000 סועדים, ההערכה היא שהעלות למסעדה (באובדן הכנסות) היא 2.4 מיליון שקלים.

 

איך זה יעבוד? מי שאכן נפגע באותה תקופה צריך להשיג תצהיר מאומת בפני עו"ד כדין על ביקורו במסעדה וכי נחשף לעישון שהיה במקום בתקופה הרלוונטית. אגב, לא כדאי לתחמן - אם תיתפסו בשקר העונש המירבי בגין תצהיר שקרי יכול להגיע ל-7 שנות מאסר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "מסעדת פוקצ'טה בי-ם תפצה אלפי סועדים שנפגעו מעישון"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים