שתף קטע נבחר

השר שמחון: להעביר 4,500 עגלים לרצועת עזה

שר החקלאות אמר כי העברת העגלים לרצועת עזה חיונית, מפני שהיא תמנע את הרעבת האוכלוסייה. בנוסף הוא טען כי אם העגלים יישארו בישראל שוק הבשר יוצף והחקלאים בארץ ייפגעו

שר החקלאות, שלום שמחון תובע ממשרד הביטחון להכניס 4,500 עגלים שהובאו מאוסטרליה לרצועת עזה. שמחון מנמק בין היתר את תביעתו בדרישה למנוע את הרעבת תושבי רצועת עזה.

 

שמחון הודיע שהוא שוקל להגיש הצעת החלטה לממשלה, שתוציא מהחלטת הקבינט על הכרזת עזה כיישות עוינת את נושא החקלאות. שר החקלאות מסר שסגן שר הביטחון, מתן וילנאי, אישר השבוע להכניס באופן מדורג 1,500 עגלים מתוך 4,500 הנמצאים בתחנות הסגר בישראל. עגלים אלה שוהים עתה בקיבוץ איילות ובמושב צופר בערבה. אולם, משלוח נוסף של 1,500 עגלים עושה דרכו מאוסטרליה, עוד בטרם נמצא פתרון למשלוח הקודם המיועד לרצועת עזה.

 

שר החקלאות אמר כי על אף החלטת הקבינט להכריז על עזה כישות עוינת, יש לקבוע אפשרות למעבר עגלים וכן ייצוא משלוחי פרחים ותותים, שגידולם נעשה בתמיכת ממשלת הולנד, מעזה למדינות אירופה. ממשלת הולנד השקיעה 20 מיליון יורו בעונה החקלאית בעזה, במיוחד בענף הפרחים ובגידולי תותים. הולנד אף פנתה לישראל בעניין זה.

 

לדברי שמחון, העברת העגלים לרצועת עזה חיונית, בין היתר, כדי למנוע הצפת השוק בישראל ולהפסדים לחקלאים הישראלים. "לא ייתכן שמגדלי הבקר בישראל ישאו בתוצאות של החלטת הממשלה", אמר שמחון. לדבריו, "על אף החלטת הקבינט, אסור להרעיב את האוכלוסייה בעזה שבשר זה מיועד עבורה".

 

הוא הוסיף כי יש סיבה נוספת הנוגעת לא לצער בעלי חיים. "העגלים התקועים בתחנות ההסגר סובלים אי נוחות רבה, וזאת לאחר שבילו ימים רבים בבטן אונייה בדרכם מאוסטרליה לכאן", הבהיר.

 

נושא זה ונושאים נוספים הנוגעים לתחומי החלאות צפויים לעלות בפגישת שמחון עם שר החקלאות הפלשתיני ביום ראשון. שמחון אמר כי הוא מצפה שסוגיה זו תיפתר עד הפגישה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלפים כמוהו יכנסו לעזה? ארכיון
מומלצים