שתף קטע נבחר

אתר הכנסת: שופצו קורות החיים של ח"כים שסרחו

עמודיהם האישיים של חברי כנסת ושרים רבים באתר הכנסת הציגו פרטים שהח"כים עצמם היו מעדיפים כנראה לשכוח. בעמוד של ח"כ הירשזון נכתב "כמעט בכלא". גם אולמרט, רמון וטיבי נפגעו. ומה כתבו הפורצים בעמוד של ח"כ אסתרינה טרטמן?

שרים, חברי כנסת, ביקרתם באחרונה במשטרה? כדאי שתימנעו מביקור באתר הכנסת. קליק על קורות החיים של רבים מהח"כים באתר הוביל הערב (שבת) לעמוד משופץ, שאליו התווספו פרטים שחברי הכנסת הנחקרים היו מעדיפים לשכוח. ככל הנראה, מדובר במלאכתם של האקרים שפרצו לאתר הכנסת - שתוקנה לאחר כמה שעות. בעקבות הפרסום ב-ynet, יגישו בכנסת תלונה במשטרה. 


העמוד של ח"כ הירשזון. השכלה "אקדמאית חלקית וכמעט בכלא"

 

סקירה קצרה של העמוד המציג את רשימת חברי הכנסת מראה כי מעטים הם חברי הכנסת שהפורצים חסו על עמודיהם האישיים. בעמוד המפרסם את פרטיו האישיים של השר לשעבר ח"כ אברהם הירשזון (קדימה), שטיוטת כתב האישום נגדו פורסמה השבוע, נכתב באדום בוהק "כמעט בכלא".

 

גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בין הנפגעים. בעמודו של אולמרט, שנחקר לאחרונה בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, הוסיפו הפורצים את המשפט "תחת חקירות". בעמודו של המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, נכתב "נחקר בגין תקיפה מינית".

 

מתוך אתר הכנסת

 

בעמוד של ח"כ אסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו) שתלו הפורצים תחת הכותרת "השכלה" את הכתובת "ואיפה הבגרות? את בטוחה שיש לך?". הרקע האקדמי של ח"כ טרטמן עלה בתחילת השנה לכותרות בעקבות הצהרתה, כי היא מחזיקה בתואר שני, פרט שהתברר כלא נכון.

 

העמוד המכיל את פרטיו האישיים של השר יעקב אדרי (קדימה) הושחת לחלוטין, וסימני שאלה נשתלו במקום שמו ופרטי השכלתו ושירותו הצבאי. גם פעילותו הציבורית של אדרי הושמטה מהאתר.

 

הכיתובים "תחת חקירה" או "נחקר" מעטרים גם עמודיהם של ח"כ ישראל כץ (ליכוד), השרה רוחמה אברהם (קדימה), ח"כ צחי הנגבי (קדימה), ח"כ שלמה בניזרי (ש"ס), ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), והשר אביגדור ליברמן.

 

גורמים בכירים בכנסת ציינו כי מדובר באירוע פלילי, וכי בכוונת הכנסת לפעול נגד האחראים בכל האמצעים שיידרשו. דובר הכנסת גיורא פורדס מסר כי "שירותי האבטחה של אתר הכנסת ניתנים באמצעות חברה חיצונית. קצין אבטחת המידע של הכנסת יצר מייד קשר עם החברה האמורה. במקביל, מנכ"ל הכנסת אבי בלשניקוב הורה לקצין הכנסת להגיש תלונה למשטרת ישראל על האירוע ונגד אלו שחיבלו באתר".

 

דוברה של ח"כ טרטמן מסר בתגובה: "עצוב לי על אותם האקרים, שלו היו טורחים לבדוק היו מגלים שלח"כ טרטמן יש תואר ראשון, אותו סיימה בהצטיינות - ולימודי תואר שני".

 


פורסם לראשונה 20/10/2007 19:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משכן הכנסת. רק האתר נפרץ
צילום: זום 77
מומלצים