שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכנסת לועגים לעתירה: "צבא ההגנה לאולמרט"
  הסנגוריה הצבאית עתרה שוב נגד ועדת הבדיקה למלחמת לבנון השנייה, ובמערכת הפוליטית מתחו עליה ביקורת. אלדד: מנסים להפוך את ממצאי השופט לפריט ארכיאולוגי. פינס: נמאס מהמאמץ לטרפד את הדו"ח הסופי

  מימין ומשמאל תקפו היום (ג') את הסנגוריה הצבאית, שעתרה בשנית נגד ועדת וינוגרד בדרישה שהוועדה תשלח מכתבי אזהרה למי שצפוי להיפגע, לא רק מהמלצות הוועדה, אלא גם מהממצאים ומהדו"ח שצפוי להתפרסם עד סוף השנה. בכנסת כבר יש מי שמוצא משמעות חדשה בראשי התבות צה"ל - צבא ההגנה לאולמרט.  

   

  ח"כ אריה אלדד הגיב בחריפות לעתירה: "אם הצבא היה מגיש תביעה ולא עתירה, היו צריכים לכתוב בראש התביעה 'צה"ל נגד מדינת ישראל'. העובדה שהסנגוריה הצבאית יוצאת נגד ועדת חקירה, זה מצב בלתי נסבל. אני אומר באופן חד משמעי, הסנגוריה הצבאית עושה את רצונו של אולמרט ומשרתת את האינטרסים שלו וכל זאת כדי להפוך את ממצאי ועדת וינוגרד לפריט ארכיאולוגי".

   

  במקביל, דרשה חברת הכנסת לימור לבנת (ליכוד) משר הביטחון, אהוד ברק, להורות לצה"ל לבטל מיד את העתירה, ולקרוא את הסנגוריה לסדר. לדבריה, מדובר בתקדים חמור, מסוכן וגם הזוי: "צה"ל הינו זרוע של המדינה ואינו יכול לנהוג כאיגוד מקצועי. אסור שיימנע פרסום דו"ח ועדת וינוגרד, שמדינה שלמה מחכה לו לצורך הסקת מסקנות והפקת לקחים". במכתב לברק, טוענת לבנת: "עתירה זו עלולה להמשיך כמדרון חלקלק ולהידרדר אף לתחקירים צה"ליים ברמה היומיומית, כמו גם לדרישה של חיילים למכתבי אזהרה ברמות זוטרות".

   

  גם בשמאל מתחו ביקורת על העתירה. ח"כ אופיר פינס (העבודה) אמר כי: "הסנגוריה הצבאית הכריזה מלחמה על ועדת וינוגרד. נמאס כבר מניסיונותיה לטרפד את פרסום הדו"ח הסופי. הוועדה כבר הכריזה שהדו"ח לא יכלול המלצות אישיות, אך כנראה שהסנגוריה הציבה לעצמה למטרה למנוע מעם ישראל לדעת את כל האמת על מה שהתרחש במלחמת לבנון השנייה".

   

  ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר כי העתירה היא חגירה מסמכות של צה"ל. "הצבא מתחיל לשחק במגרש שהוא לא שלו. הניסיון באמצעים משפטיים למנוע מהוועדה לעשות את עבודתה ולהציג את כל המסקנות הנראות לה - בלשון המעטה תמוה. אני לא יודע את מי במערכת הפוליטית הדבר משרת, אבל מן הראוי היה לנתק באופן ברור את הצבא מראשי מערכת השלטון, העומדים לביקורת ועדת וינוגרד".

   

  דובר צה"ל הגיב על הטענות: "בעקבות הדברים שפורסמו, ובהם דרישה להורות לצה"ל לבטל את העתירה כנגד ועדת וינוגרד, דובר צה"ל מבהיר כי העתירה הוגשה ע"י הסנגוריה הצבאית, ואין לראות בה עתירה בשם הצבא, כי אם עתירה שנועדה להגן על הפרט, שהיא זכות יסוד השמורה לכל אדם. הסנגוריה הצבאית הינה גוף עצמאי הפועל על פי חוק ואינו כפוף לשיקולים והנחיות, מלבד הצורך להגן על מרשיו כמובא בחוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבנת. מדרון
  צילום: גיל יוחנן
  וילן. תמוה
  צילום: דודי ועקנין
  אלדד. בלתי נסבל
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים