שתף קטע נבחר

חוק: עברייני מין לא יעבדו במוסדות עם קטינים

החוק קובע גם כי עבריין מין לא יועסק במוסד הנותן שירות לאנשים בעלי מוגבלויות. עד כה חלה הגבלה זו רק על מי שנידון לשנת מאסר אחת בפועל לפחות. השר רמון שנכח במליאה נמנע מלהשתתף בהצבעה

מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ג') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק הקובעת כי אדם שהורשע בביצוע עבירת מין לא יועסק במוסדות הנותנים שירות לקטינים ולאנשים בעלי מוגבלויות. עד כה חלה הגבלה זו רק על מי שנידון לשנת מאסר אחת בפועל לפחות.

 

יצוין כי המשנה לראש הממשלה, השר חיים רמון, שהורשע שמעשה מגונה, נכח במליאת הכנסת כאשר החל הדיון בהצעת החוק. זמן קצר לאחר שהחל הדיון הוא עבר לעמוד בשולי האולם ואף נמנע מלהשתתף בהצבעה.

 

יוזמת החוק, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה כי "החוק נועד לבצר עוד יותר את חומת ההגנה סביב קטינים וחסרי ישע, הנופלים שוב ושוב קורבן לעברייני מין. לעיתים מבלי שהם מבינים שהם קורבן, ולעתים קרובות מבלי שהם יודעים שהם יכולים וצריכים להתלונן על כך".

 

יחימוביץ' הוסיפה, כי  "זהו חוק מידתי המגונן על האוכלוסיות החלשות והפגיעות ביותר, ומאידך אינו פוגע בחופש העיסוק של עברייני מין מורשעים, כיוון שהם יכולים לעבוד במגוון רחב של עבודות אחרות".

 

לדבריה, "עד כה עברייני מין רבים לא נשפטו לעונשי מאסר בפועל ולא תמיד בשל קולת העבירה,

 אלא לעיתים בשל נסיבות אישיות ועוד גורמים שהביאו להמתקת גזר הדין, וכך - הייתה הדרך סלולה לפניהם לעבוד עם ילדים ועם חסרי ישע. כעת - החוק החדש - מונע מהם לחלוטין להוות סכנה לילדים".

 

יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ח"כ מנחם בן ששון, שקידם את החוק בוועדה,

 אמר כי "אני רואה בחוק החשוב הזה נדבך אחד מתוך מסכת מורכבת של חוקים בהן עוסקת הוועדה, כדי להגן על הציבור מפני עברייני מין שחוזרים לקהילה. אמשיך לקדם חוקים שמטרתם הגנה על אוכלוסיות מפני עברייני מין".

 

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, בירך על החוק החדש. לדבריו, "מדובר בתיקון חשוב מבחינת הגנה על שלומם של ילדים. עד היום אדם שזכה לרחמיו של בית המשפט למרות שפגע מינית בילדים - וקיבל עונש קל יחסית יכול היה לחזור תוך זמן קצר לעבודה עם ילדים. החוק החדש מבטיח על הגנה על ילדים מפני עברייני מין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ יחימוביץ'. "חוק מידתי"
צילום: גיל יוחנן
צילום: אמיר כהן
יצחק קדמן. בירך
צילום: אמיר כהן
מומלצים