שתף קטע נבחר

תלונה: מורות היכו תלמידים באשקלון

אמו של ע', תלמיד כתה א' בבית ספר בעיר, סיפרה כי נפצע בעינו לאחר שמורתו דחפה אותו. אביה של ל' סיפר כי מורה אחרת העיפה את בתה וגרמה לה לשטף דם פנימי בעינה. הילדים המפוחדים מסרבים ללכת לבית הספר. המשטרה חוקרת

"אמא, אני מפחד מהמורה" - זה מה שנאלצה אמו של ע', תלמיד כתה א', לשמוע לאחר שלטענתה, הוא הוכה בידי מורה בבית ספר באשקלון. ע' ושני תלמידים נוספים בכתתו, נפלו קורבן לטענת הוריהם לאלימות של שתי מורות בבית הספר.

 

"ביום שישי האחרון הוא הגיע הביתה אחרי הלימודים ואז פרץ לפתע בבכי", סיפרה אמו של ע', "רק אז שמתי לב שהעין שלו נפוחה מאוד ויש לו שריטות ליד העין". לדבריה, אחיו של ע' סיפרו לה שמורתו היכתה אותו ודחפה אותו וכי קצה השולחן פגע כנראה בעינו. "אפשר היה לראות את הציפורניים של המורה על הפנים שלו", סיפרה האם.

 

בבירור שערכה האם עם המורה, טענה האחרונה כי הילד "שיחק עם ילדים" ונחבל. "אחר כך טענה המורה שככה הוא הגיע מהבית", סיפרה האם. לדבריה, "אני לא מוכנה לעבור על כך לסדר היום. הילד שלי מקיא מאותו אירוע ונמצא בפחדים. יומיים הוא לא הלך לבית הספר בגלל שפחד".

 

הוריה של ל', תלמידת הכתה, סיפרו כי בעקבות ריב בינה לבין תלמיד שישב לידה, ניסתה מורה אחרת להפריד ביניהם. "הילדה שלי סיפרה, וכך גם חברותיה, שהמורה פשוט העיפה אותה מהכסא, הישר אל קולב המעילים, שפגע בעיניה", סיפר אביה של ל'. לדבריו, בית הספר הזעיק אמבולנס של מד"א, אך "הילדה הייתה מפוחדת ולא רצתה להתפנות עד שאשתי הגיעה ולקחה אותה ברכב שלה".

 

"הילדה בחרדות ועברה לישון עמנו בחדר"

בבית החולים עברה הילדה בדיקות מקיפות ובטופס השחרור נקבע כי היא סובלת משטף דם פנימי בעין, מנפיחות, משריטה בקרנית העין ומזיהום. " ילד זה לא חפץ שמשליכים אותו", אמר האב, "אני לא מתכוון לעבור על כך לסדר היום. יש למצות את כל ההליכים עמה". לדבריו, מאז האירוע בתו מבוהלת. "היא עברה לישון איתנו בחדר. היא מאוד מבוהלת וחרדה. זה לא משהו שהיה לפני האירוע הזה", אמר.

 

א', תלמיד אחר בכתה, נפל לדברי אמו קורבן לאלימות של אותה מורה. "הבן שלי סיפר לי שבאותו יום גם הוא קצת שיחק עם הילדים בכתה והמורה דחפה אותו והפילה אותו לרצפה. הוא קיבל מכה בגבה ומכות יבשות". לדבריה, "הבטיחו לי בהנהלת בית הספר שהם יטפלו באירוע הזה ואני ממתינה לטיפול בעניין".

 

עו"ד שי אופיר, המייצג את ההורים, מעריך כי ישנם הורים נוספים שיבקשו להתלונן. "אי אפשר לקבל את הדברים הללו", אמר, "הדברים מדברים בעד עצמם. לא פשוט לנהל שגרת לימודים בכתה, אבל אסור להגיע לאלימות. מורה לא יכול להשתמש באלימות".

 

אופיר הוסיף: "אנו אוספים כעת עדויות והבנו שישנם כנראה עוד מקרים. לאחר שיסתיימו הטיפולים הרפואיים נדע היכן אנו עומדים ואני מניח שנגיש תביעה אזרחית נגד העירייה, משרד החינוך והמורות הללו".

 

מעיריית אשקלון נמסר, כי "הואיל והוגשה תלונה למשטרה והנושא נמצא בבדיקה על ידה, אנו מנועים מלהגיב. מכל מקום, הנהלת וצוות המורים בבית הספר עושה עבודתו החינוכית במקצועיות, במסירות ואהבה". במשטרה אישרו שאכן הוגשה תלונה בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עינו של אחד הילדים שהותקף
צילום: שי אופיר
מומלצים