שתף קטע נבחר

"אם לא הייתה שביתה, רז לא היה נרצח"

רז חג'ג' בן ה-16 נדקר למוות בשכונת נווה ישראל בהרצליה. בני המשפחה מספרים על נער "חולה" כדורגל, שלא הסתובב עם גורמים עבריינים. את האצבע המאשימה הם מפנים כלפי המורים השובתים

"אנחנו לא מבינים באיזו קלות שולפים בני הנער סכינים, איפה אנחנו חיים? כל נער מחזיק היום סכין איתו",  אמרה היום (ב') ל-ynet קרובתו של רז חג'ג' בן ה-16 מהרצליה שנרצח הלילה בדקירות סכין בשכונת נווה ישראל בהרצליה.

 

קרוב משפחה נוסף סיפר כי הנער יצא אתמול ב-00:24 בלילה מהבית לרבע שעה, וזמן לא רב לאחר מכן הוברר כי נרצח. את הידיעה על הירצחו קיבלה המשפחה כבר ב-01:00 בלילה. גופתו של רז נמצאה ברחוב בר-כוכבא בהרצליה, ברחבה של מרכז מסחרי, כשעליה סימני דקירה. במשטרה מעריכים כי הרצח בוצע על רקע קטטה בין נערים שפרצה במקום. 

  

בני משפחתו של רז סיפרו עליו כי היה "בן אדם מדהים שאהב לצחוק, תמיד אהב לעזור לכולם, מלא בשמחת חיים". לגבי מקרה הירצחו, הביעו במשפחה פליאה ואמרו: "הוא לא הסתובב בחברה שלילית. לא מסתדר כל הסיפור הזה שהמשטרה אומרת שהוא היה מעורב בקטטה, זה לא מתאים לו.

 

"בסך הכל הוא יצא לבקר חבר בשכונת נווה ישראל. אם לא הייתה שביתת מורים, אז בכלל הוא היה עכשיו בבית ספר בפנימייה, ולא היה מגיע למצב שיידקרו אותו והוא יירצח".

 

במשפחה הביעו זעם כלפי המשטרה ואמרו: "אנחנו מצפים מהמשטרה, במקום להכפיש את השם שלו כמי שהיה מעורב בקטטה, שיתפסו את הרוצח ואז ישברו לו את הידיים, יכניסו אותו לכלא ומשם שלא ייצא בחיים, כמו שרז לא יכול לצאת עכשיו מהקבר. אנחנו לא מבינים באיזו קלות שולפים בני הנער סכינים, איפה אנחנו חיים? כל נער מחזיק היום סכין איתו".

 

חולה על כדורגל

רז נולד וגדל בהרצליה, אליה עברה המשפחה מנתניה, לפני 17 שנים. הוא למד בפנימיית כדורגל בחיפה, אותה מאמצת קבוצת מכבי חיפה, ושיחק כדורגל בקבוצת הנוער של המועדון. "הוא היה חולה על כדורגל, כל הזמן שיחק כדורגל, היה נוסע כל הזמן לאימונים", סיפרו במשפחה. "מכבי חיפה גילו שהוא שחקן טוב ולקחו אותו אליהם. כבר שנתיים שהוא בפנימייה שם ומשחק כדורגל".

 

אחיו של רז, אושרי, בן ה-23, סיפר ל- ynet על עצמו כי חזר בתשובה, וקישר זאת למקרה הטראגי: "אני מנסה להסתכל על הדברים ולהגיע למוסר השכל. איבדתי אח והמסקנה שלי, מזה שהייתי חילוני וחזרתי בתשובה, היא שאין לי צל של ספק שהדרך הזאת של חינוך הנוער מובילה לאבדון שאין כדוגמתו. המסר שלי זה החינוך, להשקיע בחינוך".

 

רז השאיר אחריו הורים, אילנה וחיים, ושני אחים תאומים בני 23 אושרי ואופיר, השוהה בארה"ב. אופיר קיבל את ההודעה ועושה את דרכו ארצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כדורגלן מבטיח. חג'ג'
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
זירת הרצח בהרצליה
צילום: ירון ברנר
מומלצים