שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "מתוך הצניעות מתבלט יפי נפשו"

  יהורם גאון, מפקדו של פוליאקוב בלהקת הנח"ל וקולגה ללהקת "התרנגולים", מצייר דמות יוצאת דופן בנוף התרבותי של אז

  בסוף שנות החמישים נחשבה להקת הנח"ל לדבר הכי לוהט בשטח. אחרי אורי זוהר וחיים טופול הגיע ללהקה יהורם גאון, שהפך גם הוא במהרה לכוכב בשמי התרבות הישראלית הנבנית. זמן קצר אחרי שקיבל על עצמו את תפקיד מפקד הלהקה, הגיע לבחינות הכניסה אז בחור צעיר ומוכשר, ישראל פוליאקוב.

   

  "פולי הגיע לבחינות ביחד עם חנן גולדבלט. הם למדו ביחד בכפר הירוק והיו צמד חמד. קיבלנו אותם בלי התלבטויות", מספר יהורם גאון, "מהרגע הראשון שפולי נכנס ללהקה הוא נקלט. הוא היה נאהב על ידי כולם ולא היו לו קשיי הסתגלות, שהם חלק טבעי מבקבוצה מסוג זה".

   

  • נפרדים מפולי: פרויקט מיוחד

   


  פולי בצעירותו. "נאהב על-ידי כולם"

   

  בלהקת הנח"ל הם היו יחד שנתיים שלמות עד לשחרורו של גאון. "עזבתי את הלהקה ופולי נשאר בה עוד שנה נוספת. היה לנו ברור שניפגש אחרי השחרור", הוא אומר, "תכננו חודשים קודם לכן שאחרי שנסיים את השירות נלך ביחד למורה הגדולה של כולנו, נעמי פולני. כולנו רצינו לעבוד איתה וכך היה".

   

  פוליאקוב וגאון הצטרפו לגרעין הקשה שייסד את להקת "התרנגולים" ביחד עם שייקה לוי, חנן גולדבלט, יוסי צמח, עמירם ספקטור, תובל פטר וצביקה גרטל.

   

  "השנים בלהקת הנח"ל ואחר כך התקופה שבה היינו יחד בלהקת 'התרנגולים', היו כברת דרך שדיה בכדי לקשור ביננו", אומר גאון. במבט לאחור הוא מנסה לפרוט את הכישרון האדיר של פוליאקוב להיות נאהב על הבמה ומחוצה לה. "עם כל הכישרון האדיר שהיה בו, פולי יכול היה לסגל לעצמו גינונים של מגה סופר-סטאר כמו לא מעט מרעיו בברנג'ה, אך דווקא מתוך הצניעות מתבלט יפי נפשו", מוסיף גאון, "הוא היה אמן בחסד, היו לו כישרון וחן בכדי להלוות לסובב ויחד עם זאת לכל אורך שנותיו הוא היה ונשאר האיש הכי צנוע בעולם. הוא היה חביב, חייכן, נעים סבר ומקבל כל אדם ואדם בסבר פנים יפות.

   

  "דמויות כמו פולי – ענק וענו באחת – יש מעטים והוא כל כך יחסר לכולנו. בלי לפגוע באף אחד מהקומיקאים ולהבדיל מאחרים, קשה למצוא לו שווה בעניין הדיוק. פולי מעולם לא נתפס לסממנים חיצוניים בבניין הדמויות שלו, הוא תמיד חיפש את המכלול והביא את הדמות השלמה. הטוב שבו כיסה את הדמויות ששיחק באהבת האדם שהיתה חלק ממנו כך שאי אפשר היה להיפגע ממנו. הוא באמת היה חבוב אמיתי ולכתו היא אבדה גדולה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלדד רפאלי
  גאון. עברנו כברת דרך
  צילום: אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים