שתף קטע נבחר

לבנת: חוק נגד הכרזה חד-צדדית של ערפאת

חברת הכנסת מהליכוד תעלה בקריאה טרומית הצעת חוק להחלת השיפוט הישראלי ביש"ע וכן ביטול הסכמים כלכליים עם הפלסטינים

חברת הכנסת לימור לבנת מהליכוד מתכוונת להעלות ביום רביעי הצעת חוק לקריאה טרומית, להחלת השיפוט והמנהל באיו"ש, וביטול הסכמים כלכליים עם הרשות הפלסטינית, באם יכריז ערפאת על מדינה באופן חד צדדי.
ההצעה נשענת על הסכם וואי, הקובע כי הכרזת מדינה באופן חד צדדי, תהווה הפרה יסודית של הסכמים, וישראל – כך על פי הסכם וואי – תהיה רשאית לנקוט בכל הצעדים המתחייבים, לרבות החלת החוק, המשפט והמנהל הישראלי, באזורי ההתיישבות וביש"ע, כפי שתמצא לנכון.
ישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה בצהריים (יום ב') עסקה בדברים שאמרה השרה יולי תמיר בראיון ל-ynet. "יכול מאד להיות שגם אחרי התהליך הזה, יהיו דברים שיבחנו באופן הדרגתי", אמרה תמיר בראיון. "גם אם נאמר שנגיע פה להסכמה שאנחנו, ב 13 לספטמבר מקבלים את זה שהפלסטינים מכריזים על מדינה, אז אחר כך גם עם המדינה הזו נוכל להמשיך לשאת ולתת על הרבה מאוד סוגיות שתישארנה פתוחות".
ח"כ לבנת טוענת כי ראש הממשלה ברק הביע כעס על דבריה של תמיר. "יולי תמיר מכחישה עכשיו את הדברים שאמרה", אמרה לבנת לחברי הכנסת של הליכוד, "היא גם מכחישה ששוחחה עם ברק על פרטי המו"מ, וזה אומר שיש שם ראש ממשלה שלא משתף את השרים שלו בפרטים".

לפנייה לכתב/ת
מומלצים