שתף קטע נבחר

באפט: אני רוצה לשלם יותר מס

בראיון לרשת NBC התלונן באפט כי שיעור המס שהוא משלם על הכנסותיו נמוך יותר משיעורי המס שמשלמים חלק מהעובדים תחתיו - כולל פקידת הקבלה במשרדו

המיליארדר וורן באפט, האיש השני בעושרו בארה"ב, והשלישי ברשימת עשירי העולם, קורא לממשל לגבות ממנו יותר מס.

 

במהלך ראיון לרשת הטלוויזיה NBC התלונן באפט כי שיעור המס שהוא משלם על הכנסותיו נמוך יותר משיעורי המס שמשלמים חלק מהעובדים תחתיו - כולל פקידת הקבלה שלו.

 

באפט שהונו מוערך ב-52 מיליארד דולר, אמר בראיון: "מערכת המיסוי נטתה לטובת העשירים ופחות לטובת מעמד הביניים במהלך 10 השנים האחרונות. זה דרמטי. אינני חושב שהעשירים מעריכים זאת ויש לטפל בכך".

 

במהלך הראיון סיפר באפט כי ערך סקר מבין עובדי המשרד שלו בברקשייר התוואי. באפט גילה בסקר שערך כי הוא משלם 17.7% מס, ואילו שיעור המס הממוצע במשרד עומד על 32.9%. "לא היה איש במשרד מפקידת הקבלה ומעלה ששילם פחות מס ממני ואין לי תוכנית מס. אין לי רואה חשבון או מקלטי מס. אני פשוט עושה מה שהקונגרס האמריקני אומר לי לעשות".

 

לפני כחצי שנה כבר קרא באפט לרפורמה בחוק המסים האמריקני במהלך ערב גיוס כספים למתמודדת על מועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית, הילארי קלינטון. לדברי באפט, החוק הקיים נותן העדפה בלתי הוגנת לעשירים כמוהו. "מדיניותה של ממשלת ארה"ב כיום תרמה להחרפה של אי השוויון בצבירת ההון שפוגע בכלכלה, ומצמצם את ההזדמנויות ואת המוטיבציה. אם אתה שייך ל-1% בר המזל של האנושות, אתה חייב לחשוב על שאר 99%".

 

באפט הביע אז גם התנגדות לביטול מס הירושה, שמקודם על ידי מחוקקים רפובליקנים, ואמר כי ביטול המס, שמגייס כ-30 מיליארד דולר בשנה מכ-12 אלף משפחות עשירות, יגדיל את אי השוויון בין העשירים לעניים. לדבריו, משמעות ביטול מס הירושה היא מסים גבוהים יותר למשפחות בעלות הכנסות נמוכות יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באפט. רוצה לשלם יותר מס
צילום: רויטרס
מומלצים