שתף קטע נבחר

שלטונות סין שללו רשיונות למאות מפעלי צעצועים רעילים

ל-764 מפעלים נשללו הרשיונות ול-690 נוספים הושעו הרשיונות עד שישפרו את מוצריהם. הסיבה: מיליוני צעצועים הורדו בשבועות האחרונים מהמדפים משום שהכילו חומרים רעילים

שלטונות סין שללו רשיונות יצוא של יותר מ-700 מפעלי צעצועים בדרום המדינה ולכ-700 אחרים הושעו הרשיונות, לאחר שחקירה ממשלתית העלתה, כי הם מעורבים בייצור צעצועים פגומים – דבר שהביא לגל ההורדות מהמדפים של מוצרים מתוצרת סין בחודשים האחרונים.

 

בכ-85% מתוך 1,726 מפעלים שנבדקו במחוז גואנגדונג, נמצאו מוצרים פגומים מבחינה בטיחותית. רשיונותיהם של 764 מפעלים בוטלו והרשיונות של 690 מפעלים נוספים הושעו והוטל עליהם צו המחייב אותם לתקן ליקויים שנתגלו במתקניהם ולשפר את איכות המוצרים שהם מייצרים.

 

בשבועות האחרונים הגבירו הרשויות הסיניות את המאבק נגד חברות ומפעלים שאינם עומדים בתקנות הבטיחות הסיניות והמערביות. זאת, בעקבות שורה של הורדות של מיליוני מוצרי מזון, תרופות וצעצועים פגומים או רעילים מתוצרת סין ממדפי החנויות בארה"ב ובאירופה, בחודשים האחרונים.

 

הורדות המוצרים - בהם מיליוני צעצועים שנמצאו רעילים לאחר שהתגלו בשכבות הצבע שלהם כמויות מוגזמות של עופרת - עוררו חששות בקרב צרכנים ברחבי העולם, והובילו רבים מהם להימנע מרכישת מוצרים מתוצרת סין.

 

בראשית חודש אוגוסט הורידה חברת מאטל, יצרנית הצעצועים הגדולה בעולם, מהמדפים יותר מ-18.6 מיליון צעצועים שיוצרו בסין, המכילים עודף עופרת וחומרים מסוכנים נוספים. שבועיים קודם לכן הסירה החברה מהמדפים 1.5 מיליון צעצועים שנמכרו תחת המותג "פישר פרייס", ביניהם בובות פופולריות כמו אלמו ודורה. החברה אמרה אז, כי הורדת המוצרים תעלה כ-30 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פישר פרייס. הורד בעבר מהמדף
מומלצים