שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: וטו סורי על ועידת מתנגדי אנאפוליס

  ארגוני הטרור הפלסטינים ביקשו לכנס בדמשק מפגש, שבו יוחלפו אבו מאזן ומוסדות אש"ף וייבחרו נציגים חדשים לעם הפלסטיני. על פי דיווח פלסטיני שטרם נתקבל לו אישור, סוריה הודיעה שלא תתן יד לפגיעה באבו מאזן

  האם דמשק מסייעת לאבו מאזן על חשבון החמאס? סוריה הודיעה לרשות הפלסטינית על ביטול כנס הפלגים הפלסטינים שהיה אמור להתקיים בדמשק במקביל לועידת אנאפוליס. כך טוענים מקורות פלסטינים ששוחחו הערב (שבת) עם סוכנות הידיעות הפלסטינית "סמא". הכינוס בדמשק היה אמור להוות אלטרנטיבה לאבו מאזן ולמדיניותו והיו אמורים לקחת בו חלק ארגונים פלסטינים רבים. חלק ממשתתפיו התכוונו לבחור בו הנהגה פלסטינית אלטרנטיבית לאבו מאזן ולמוסדות אש"ף.

   

  על פי "סמא", סוריה הבהירה לרשות כי אינה מוכנה לקבל כל פגיעה בלגיטימציה של אבו מאזן ושל אש"ף כנציג יחיד של העם הפלסטיני. סוריה בישרה על כך למשלחת פלסטינית שביקרה השבוע בדמשק, כדי לעדכן את הסורים בטיב השיחות הישראליות-פלסטיניות.

   

  הכנס עצמו היה אמור להתקיים בשבוע הקרוב בדמשק בהשתתפות החמאס, הג'יהאד האיסלאמי, חלק מהנהגת החזית העממית לשחרור פלסטין, החזית העממית - המפקדה הכללית וארגונים נוספים. הארגונים היו אמורים להיאסף כדי להביע את התנגדותם לאנאפוליס, להציג אלטרנטיבה מדינית לאבו מאזן ולאש"ף ולבחור ארגון גג למתנגדי אבו מאזן, מעין אש"ף ב'.

   

  גורם בכיר באחד הארגונים אמר השבוע ל-ynet כי  בין הנושאים
  שהיו אמורים לעלות לדיון בכנס דמשק, עמד גם בחירת נשיא פלסטיני לארגון מקביל לאבו מאזן, המקובל העל הארגונים הפלסטינים המתנגדים לנשיא הרשות ולאנאפוליס. זאת במסגרת בחירת ארגון גג נוסף מקביל לאש"ף.

   

  השבוע הודיעו הארגונים הפלסטינים כי הכנס יידחה ולא יתקיים בשבוע הקרוב, אלא במקביל לוועידת אנאפוליס. אולם כאמור על פי סוכנות "סמא" הוא יבוטל כליל לאחר שהסורים סירבו לקיימו בשטחם. לדיווח אין עדיין אישור מגורמים ברשות או בחמאס, אולם גורם בחמאס אמר ל-ynet כי מדובר רק בדחייה ולא בביטול.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גיבוי מפתיע. אבו מאזן
  צילום: איי פי
  הטיל וטו. אסד
  צילום: איי פי
  מומלצים