שתף קטע נבחר

מנכ"ל קדימה מתחלף: פלסנר יוצא, שטרנברג נכנס

המנכ"ל החדש, שנמנה עם מקורבי השר חיים רמון, יחליף את יוחנן פלסנר, שהושבע לאחרונה כח"כ. המנכ"ל היוצא: "אנחנו מתפקדים בתנאים לא קלים"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צפוי להודיע היום (ב') בישיבת סיעת קדימה על מינויו של עדי שטרנברג לתפקיד המנכ"ל החדש של מפלגת קדימה. שטרנברג, הנחשב למקורבו של השר חיים רמון ושימש בעבר כמנכ"ל "המרכז להעצמת האזרח", יחליף את יוחנן פלסנר, שהושבע לפני שבועות אחדים לכנסת.

 

פלסנר שימש כמנכ"ל קדימה מאז הוקמה המפלגה, ובשנתיים האחרונות ניסה להניח תשתית אירגונית שתאפשר למפלגה לצאת לדרכה. אלא שבתום השנתיים האלה, לקדימה יש אמנם כשלושים סניפים ברחבי הארץ ואלפי פעילים, אך מספר המתפקדים עומד עדיין על כשלושים אלף בלבד.

 

פלסנר לא מתרגש מהמספרים, ואמר ל-ynet כי הוא משוכנע שמספר המתפקדים יגדל. לדבריו, "לא נכשלנו בנושא המפקד. קבענו סטנדרטים חדשים שאין בשום מפלגה אחרת. אני גאה בטוהר המפקד שלנו. ההגנה שהצבנו בפני מתפקדים המוניים לא מאפשרת מפקדי ארגזים".

 

המנכ"ל היוצא אומר כי לא מעט גורמים במפלגה רצו שקדימה תהיה "וירטואלית": ללא סניפים, ללא פעילים וללא אנשי שטח רציניים. "אנחנו מתפקדים בתנאים לא קלים", אמר פלסנר. "הקמת המפלגה כפי שהיא היום היתה כרוכה במאמץ אדיר לאורך השנה האחרונה".

 

פלסנר משוכנע כי קדימה נמצאת רק בתחילת הדרך, ומי שהספיד אותה - טעה. לדבריו, "הספידו את קדימה פעמים רבות, אבל התגברנו על משברים קשים. אנחנו בתקופה של עליה, גם מבחינת התמיכה בראש הממשלה וגם מבחינת התמיכה במפלגת קדימה. הדיבורים על התפרקות היו לפני שנה, אבל זה עבר ונגמר".

 

המנכ"ל החדש צפוי להכנס לתפקידו בימים הקרובים. פלסנר ושטרנברג נפגשו בכמה הזדמנויות בשבועות האחרונים - לצורך חפיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
חפיפה. שטרנברג
צילום: שלום בר טל
התגברנו על משברים. פלסנר
מומלצים