שתף קטע נבחר

ח"כים ב"קדימה" תקפו נאום ברק בטקס לזכר רבין

ביקורת נוקבת נמתחה במהלך ישיבת סיעת קדימה כלפי שר הביטחון, אהוד ברק, בהקשר לדברים שנשא בעצרת לזכר רבין. חברת הכנסת עמירה דותן: "לא אהבתי את המילים ולא את הסגנון". חבר הכנסת שי חרמש: "זה היה מביך, זה היה מסע בחירות". גם בכירים בעבודה ובמרצ הצטרפו למבקרים. מנגד ציינו מקורבי ברק: "סוף סוף הוא יוצא מהמקפיא. הוא מועמד לראשות הממשלה, והוא צריך להשמיע את דבריו"

ביקורת בסיעת קדימה על נאומו של יו"ר העבודה, שר הביטחון אהוד ברק, במוצאי שבת בכיכר רבין. חברת הכנסת עמירה דותן ביקשה היום (ב') במהלך ישיבת סיעת קדימה, להתייחס לנאום ואמרה: "הרגשתי הרגשה לא נוחה למשמע דבריו. לא אהבתי את המילים, לא אהבתי את הסגנון. אני לא יכולה לשתוק. אני מרגישה לא נוח בכסא, שהוא האיש שאנחנו עושים איתו עסקים. זה היה מביך". 

 

חבר הכנסת שי חרמש הצטרף לח"כ דותן ואמר: "זה באמת היה מביך. זה היה מסע בחירות". גורמים שהשתתפו בישיבת הסיעה ציינו עוד כי "ראש הממשלה רמז כי גם משפחת רבין לא ממש אהבה את אופי הנאום של ברק".

 

שר הביטחון אמר בין השאר, במהלך הנאום שנשא בעצרת השנתית לזכרו של יצחק רבין: "אני קורא לכולנו לשלב ידיים, ולהחזיר לישראל את התקווה ואת האור בעיניים. אני משוכנע שאם נשלב ידיים - אנחנו נוביל את ישראל.

 

"אנו מתגעגעים אל המדינה והחברה שהיינו לפני שתיים עשרה שנה, גם אם נקזז את הנוסטלגיה - מדינה שבה מנהיגות היא שירות ושליחות, ולא מקום עבודה.

 

"מהלכים בינינו גם היום מנהיגי ציבור - עם ובלי מרכאות - שהיו שותפים להסתה ושאינני יודע אם אי פעם הכירו בחלקם באחריות ושהבטיחו שלא תישנה".

    

לא רק בקדימה נשמעו דברי ביקורת לאחר נאומו של ברק. בכירים במפלגת העבודה ובמרצ ציינו כי יו"ר העבודה הפך את העצרת לכינוס בחירות לקידום מעמדו.

 

עם זאת, בסביבתו של ברק דחו את הביקורת ואמרו: "סוף סוף הוא יוצא מהמקפיא. טוב שהוא מדבר. הוא מועמד לראשות הממשלה, והוא צריך להשמיע את דבריו בצורה ברורה. בכל מקרה, לא משנה מה הוא יגיד או לא, בסוף יבקרו אותו".

 

כך או כך, רבים סברו כי העצרת השנה היתה פוליטית מבעבר - הן בנאומים, ובמיוחד בנאומו של שר הביטחון ברק, והן בשלטים שנישאו ובהתגוששות בין פעילי העבודה ומרצ, שניסו להפגין נוכחות. מי שלא הפגין נוכחות בעצרת היו אנשי קדימה והליכוד. ובכלל, למעט ח"כ ניסן סלומיאנסקי שמקפיד להגיע מדי שנה - לא נראו נציגים מן הצד הימני של המפה הפוליטית בעצרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוצא מהמקפיא. ברק בעצרת
צילום: ירון ברנר
הרגשה לא נוחה. דותן
צילום: ניב קלדרון
היה מביך. חרמש
צילום: ניב קלדרון
מומלצים