שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר אמריקני: ועידת אנאפוליס - בסוף החודש
  אין סיבה לסטות מלוח הזמנים המקורי, ציין מקור בפמלייתה של קונדוליזה רייס, אך מיהר לסייג: "במזרח התיכון, אף פעם לא אומרים אף פעם". מי בכלל יגיע לוועידה, ועל מה ידברו שם? תלוי את מי שואלים

  כולם מדברים על ועידת אנאפוליס - אבל תאריך עדיין אין, וגם לא רשימת מוזמנים. לאור הדיבורים על דחייה אפשרית של פסגת השלום, מעריך מקור מדיני אמריקני: הוועידה תתקיים עוד במהלך החודש הנוכחי.   

   

  מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס, שמשלימה ביקור נוסף במזרח התיכון, ציינה

   שהוועידה שמזמן הנשיא למדינת מרילנד תתקיים "עד לפני סוף השנה", קרי: במרוצת החודשיים הקרובים. כעת אומר מקור בכיר בפמלייתה, כי הצדדים צפויים להתכנס בשבוע האחרון של נובמבר.  

   

  "אני לא רואה כל סיבה לשנות את לוח הזמנים המקורי", אמר המקור, שסירב להיחשף בשמו. אך הוא מיהר לסייג: "במזרח התיכון, אף פעם לא אומרים אף פעם". להערכתו, מלבד הגורמים הנושאים ונותנים במישרין, שישגרו לוועידה את מנהיגיהם - ייוצגו מדינות רבות בדרג של שרים.  

   

  נושא נסף שטרם התברר סופית, הוא תוכן הוועידה הקרובה. על פי הדיווחים

  האחרונים, ראש הממשלה אולמרט והנשיא הפלסטיני אבו-מאזן אמורים להגיע במהלכה ל"הצהרה משותפת", שתסלול את הדרך למשא-ומתן אינטנסיבי בכל סוגיות הליבה - בכלל זה מעמד ירושלים וסוגיית הפליטים. בירושלים הדעות חלוקות באשר לתוכן הדיונים: בעוד שהשר חיים רמון רמז לכך שהסוגיות הרגישות יעלו כולן על שולחן הדיונים, אביגדור ליברמן איים לפרוש מהממשלה, אם אכן ידונו בהן כבר במהלך הפסגה.   

   

  בימים האחרונים מזהירים גורמים רבים באזור - בהם הנשיא מובארק ממצרים והמלך הירדני עבדאללה - מכישלון אפשרי של הוועידה, שיוביל שוב לכאוס. אתמול, בהתייחסות ישירה לפסגה המתוכננת, הזהיר חאלד משעל, מנהיג החמאס, כי מדובר בניסיון הסחה אמריקני - מול התוכניות המתקדמות לתקיפה באיראן. הוא קרא "להתכונן לסיבוב חדש בסכסוך". לעומתו שיגרה מזכירת המדינה רייס אופטימיות: להערכתה, אפשר וצריך להגיע להסדר עוד במהלך כהונתו של הנשיא בוש, כלומר: בתוך 14 חודשים.    

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רייס ואולמרט בירושלים
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  מומלצים