שתף קטע נבחר

רמון: אי הסכמות? נדחה לאחרי אנאפוליס

המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, הציע שבוועידת אנאפוליס ימנעו המנהיגים מלדוש בסוגיות שעליהן לא ניתן להגיע להסכמה. על הרצועה: "אני משוכנע שעדיף לנו מחוץ לעזה, כך אנו יכולים להטיל סנקציות ולנתק חשמל"

המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, נשא דברים בצהריים (יום ג') בכנס שדרות והתייחס לסוגיות הבוערות במשא ומתן עם הפלסטינים. בנוגע לוועידת אנאפוליס שאמורה לקדם את השיחות בין הצדדים, אמר רמון: "מה שניתן לעשות שם זה לנסח הסכמות מרכזיות, כשאת אי-ההסכמות נדחה למועד מאוחר יותר".

 

במהלך הכנס, הנערך במכללה האקדמית ספיר, טען רמון כי "חילופי שטחים היום הם קונצנזוס" וציין כי השיחות יתנהלו גם על בסיס המסמך שחיבר נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, בו ציין כי לא תהיה לגיטימציה לשיבת פליטים על בסיס מוסרי.

 

רמון הגן על ההתנתקות ואמר שהוא סבור שהחלטת הממשלה לצאת מעזה היתה נכונה: "אני משוכנע שעדיף שאנו מחוץ לעזה, כך אנו יכולים להטיל סנקציות כמו ניתוק חשמל. זה לגיטימי לעשות זאת כעת משום שמי שנמצא שם כרגע זו ישות עוינת לישראל". המשנה לראש הממשלה הבהיר כי הוא מתנגד לכיבוש מחדש של הרצועה. 

 

לוותר על השכונות הערביות 

על חלוקת ירושלים אמר שכפי שהממשלה יודעת מה לעשות עם השטחים, כולם יודעים מה יהיה עתיד העיר. הוא

 ציין שהמחלוקת העיקרית נסובה סביב האגן הקדוש, אך עם זאת אמר שלישראל אין כל אינטרס לפקח על 150 אלף פלסטינים שגרו בכפרים וסופחו למזרח ירושלים. במקום שטחים אלה, אמר, יש לספח שכונות שמעבר לקו הירוק.

 

הבוקר הביע נשיא המדינה, שמעון פרס, אופטימיות רבה לקראת ועידת אנאפוליס. בתום פגישה עם אולמרט אמר הנשיא: "אנאפוליס זאת הזדמנות גדולה, אבל זה לא אומר שהכל ייפתר ברגע. יצא לי לדבר עם המנהיגים הערבים - חשתי מצידם רוח של אמון ורוח אופטימית. זאת התחלה לא רעה לגמרי, ויותר טוב ממה שניתן היה לצפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. לדחות אי הסכמות
צילום: ניב קלדרון
לוגו כנס שדרות לחברה
מומלצים