שתף קטע נבחר

ליברמן מושך ימינה, בש"ס לא משתפים פעולה

ראשי ישראל ביתנו וש"ס נועדו בתום הדיון הביטחוני אצל ראש הממשלה. אלי ישי הבהיר לאביגדור ליברמן כי אין צורך בתיאומים ביניהם לקראת ועידת אנאפוליס

הילכו השניים יחדיו? יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, שוחח היום (ד') עם יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, בנושאים המדיניים והפוליטיים שעל הפרק. השניים שוחחו לאחר הישיבה הביטחונית שכינס ראש הממשלה, ואולם בש"ס אומרים כי "לא מדובר בפגישה מתוכננת, אלא בשיחה על רגל אחת שנערכה במסדרון".

 

ליברמן ביקש לקיים את הפגישה בניסיון לתאם מהלכים וצעדים עם ישי בנוגע לוועידת אנפוליס, אלא שישי סירב "לשחק לידיים" של ליברמן, והבהיר כי אין בכוונתו לתאם עם יו"ר ישראל ביתנו מהלכים, או לפתוח ציר נגד הועידה. "כפי שאני מדבר עם אחרים, אדבר גם איתך. אין צורך בתיאומים", אמר ישי לליברמן.

 

בש"ס הבהירו אחר הצהריים כי ש"ס לא מתנגדת לוועידה, בה בעת שבישראל ביתנו מנסים למשוך ימינה ולהציג עמדה תוקפנית נגד התקדמות במשא ומתן עם הפלסטינים.

 מקורות במערכת הפוליטית העריכו כי "ליברמן בלחץ, והוא מנסה להציג פני איש ימין. אבל גם הוא מבין שכיום אין שום סיבה לגרום למשבר קואליציוני".

 

קונסול ארצות הברית בירושלים, ג'ייקוב וולס, אמר אמש כי ההזמנות לוועידת אנאפוליס יישלחו תוך עשרה ימים. וולס, ששוחח עם כתבים פלסטינים, סירב לאשר את הדיווחים שלפיהם הוועידה תתחיל ב-26 בנובמבר. מוקדם יותר אתמול, במסיבת עיתונאים שקיימו ראש הממשלה ונשיא המדינה, הודיע אולמרט כי הוועידה תתקיים בסוף החודש. מי שלאחר מכן נקב בתאריך מדויק היה ראש צוות המשא ומתן מטעם הפלסטינים, אבו-עלא. ועידת אנאפוליס, כך מקווים בישראל ובגדה, תוביל להתקדמות משמעותית במשא ומתן בין ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחוץ? ליברמן
צילום: דנה קופל
"אין צורך בתיאום". ישי
צילום: ודים דניאל
מומלצים