שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בית לא חוקי נהרס; אלמנה ו-5 ילדיה נותרו ללא גג
  כשהבלודוזרים באו להרוס את ביתה השתטחה הילדה בת השמונה על הרצפה ושאלה: "אמא, למה הורסים את הבית?". במועצת הכפרים הבלתי מוכרים מתכוונים להקים היום מחדש את בית המשפחה שנהרס, בצו בית משפט. משרד הפנים: ההריסה בוצעה כחוק, המבנים נבנו על שטחים חקלאיים

  במועצת הכפרים הבלתי מוכרים מתכוונים לבנות הבוקר (יום ה') מחדש את ביתה של אלמנה, אם לחמישה ילדים, שנהרס אתמול בידי מנהל מקרקע ישראל והיחידה לאכיפת בנייה לא חוקית.

   

  אתמול הרסו שלושה בתים בכפר הלא מוכר ביר-אל-חמם, הסמוך לתל-שבע ולנבטים. הכוחות הגיעו מלווים בכוחות משטרה גדולים והרסו, בין היתר, גם את ביתה של אלמנה, אם לחמישה ילדים בין הגילאים שמונה ל-14. בשעת הריסת הבית התעלפה האם מספר פעמים, ובתה בת השמונה השתטחה על הרצפה בבכי ושאלה: "אמא, למה הורסים את הבית?". לאחר מכן נטלה האם בלון גז ואף ביקשה לשים קץ לחייה, יחד עם ילדיה, אך תושבי הכפר הצליחו להניאה מהרעיון ולהרגיעה.


  הריסות הבית (צילום: סלימאן אבו, מועצת הכפרים הבלתי מוכרים)

   

  יו"ר מועצת הכפרים הבלתי מוכרים, חסיין אל-רפאיה, החליט להקים אוהל מחאה בסמוך להריסות הבית, ולשהות בו עד שיוקם המבנה מחדש. האם סיפרה ל-ynet בעצב ובהלם: "ניסיתי להתקדם ולקדם את ילדי, אך המדינה הכשילה אותי. בכל אגורה שחסכתי בניתי את הבית הזה כדי שתהיה קורת גג לילדים.

   

  לא ייתכן שמדינה דמוקרטית תתייחס לאזרחים שלה בצורה כזו. אנו חיים כאן ללא חשמל, אפילו לתרנגולות בישובים היהודיים הסמוכים יש חשמל בלולים. אז מה עלינו לחשוב? אני מרגישה שהממשלה לא רוצה להתקדם במשא ומתן איתנו, ואני לא יודעת מה אני אעשה עכשיו".

   

  חסיין אל-רפאיה אמר ל-ynet: "אנחנו מתכוונים לבנות את הבית שנהרס מחדש. כל הגברים בכפר יבואו לעזור ולא נשאיר אותה ללא קורת גג". עוד הוסיף, כי הוא חש שבקרב הצעירים הבדואים מתחילה תסיסה. "משהו הולך להתפוצץ. אני לא יודע בדיוק מה יקרה, אבל משהו לא טוב יקרה בכפרים הלא-מוכרים".

   

  משרד הפנים מסר בתגובה כי היחידה הארצית לפיקוח על הבנייה במחוז דרום, בתיאום ובשיתוף משטרת ישראל, הרסה את הבתים על פי צווי הריסה מינהליים שהוצאו כנגד הבנייה הלא חוקית. המבנים נבנו על שטחים חקלאיים וההריסה היא חלק מפעילות הפיקוח על מחוז דרום לאיתור בנייה לא חוקית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כוחות גדולים ליוו את האירוע
  צילום: סלימאן אבו, המועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים בנגב
  גגון של אחד הבתים
  צילום: סלימאן אבו, המועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים בנגב
  מומלצים