שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: חשש בארה"ב מתקיפה ישראלית באיראן

  עיתון ה"טיימס" הבריטי דיווח כי בפנטגון חוששים מהתקפה ישראלית, בעקבות הכרזתו של אחמדי-נג'אד בדבר הפעלת 3,000 צנטריפוגות להעשרת אוראניום

  3,000 צנטריפוגות - ותקיפה אחת. גורמי ביטחון בארה"ב חוששים ממתקפה ישראלית על מתקני הגרעין באיראן. כך מפרסם הבוקר (ה') העיתון "טיימס" הבריטי.

   

  על פי הדיווח, מקור צבאי בוושינגטון אמר כי הכרזתו של אחמדי-נג'אד בדבר הפעלת 3,000 צנטריפוגות

  להעשרת אוראניום עלולה להביא לתקיפה אווירית מצד ישראל על מתקני הגרעין. העיתון מדווח עוד כי הפנטגון מעדיף שלא לצאת לפעולה צבאית באיראן, אך מקורות במשרד ההגנה אומרים כי "ישראל היא עניין שונה" בהקשר זה.

   

  בנאום שנשא בעיר בירג'נד שבמזרח איראן, טען אחמדי-נג'אד כי איראן עומדת בנחישות מול דרישות המערב להשעות את תוכניתה הגרעינית. לדבריו, לאחר שאיראן הודיעה כי התקינה 3,000 צנטריפוגות, דרש המערב ממנה להשעות את פעילותה הגרעינית - ולא, יפעל נגדה בחומרה.

   

  עוד לפני דבריו של נשיא איראן, אמר מקור ביטחוני אמריקני לעיתון כי "ישראל עשויה לפעול כאשר האיראנים יגיעו ל-3,000 צנטריפוגות, בעוד הפנטגון מעוניין להמתין מעט יותר". מומחים העריכו לאחרונה כי במספר זה של צנטריפוגות – איראן תוכל להעשיר די אוראניום לפצצה ראשונה בתוך שנה.

   

  הצהרתו של נשיא איראן בדבר ההתקדמות הטכנולוגית להעשרת האוראניום כבר הביאה לשורת התבטאויות בישראל. שר הביטחון, אהוד ברק, לא שלל אמש את האפשרות לתקיפה באיראן: "כדי שהסנקציות והפעולות הדיפלומטיות יעבדו, חשוב ששום אופציה לא תוסר מהשולחן". קודם לכן אמר ברק בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי "האתגר של איראן הוא חשוב וגדול מאוד, לישראל ולעולם כולו. אנו פועלים בכל התחומים וגם באופן שהוא נסתר מעיני הציבור". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחמדי-נג'אד. ההעשרה פועלת
  צילום: איי אף פי
  מזכיר ההגנה, גייטס. חושש?
  צילום: איי אף פי
  מומלצים