שתף קטע נבחר

האם חקירת דור-אלון תגיע לטרטמן?

שופט בית המשפט בחיפה שדן בעניינו של סנמכ"ל דור אלון, בן זוגה של ח"כ אסתרינה טרטמן, כתב כי ייתכן שתידרש פעולה של הכנסת להשלמת החקירה. טרטמן: אין לי כל קשר לחקירה

האם החקירה נגד בן-זוגה של ח"כ טרטמן מסתעפת? בן הזוג, אורי שמואל, מכהן כסמנכ"ל מכירות בחברת דור אלון וכאחראי על מכירת הדלקים לרשות הפלסטינית. הוא נחקר בחשד שקיבל לידיו כספי דלקים אשר במקום להימכר לצריכה ברשות הפלסטינית, נמכרו בארץ ללא תיעוד. עוד הוא חשוד כי לא דיווח על כך לרשות המסים.

 

החקירה בעניינו של שמואל מתנהלת ברשות המסים, והאחרונה ביקשה היום בבית משפט השלום בחיפה את הארכת של שמואל בארבעה ימים נוספים. ערוץ 2 דיווח כי בפרוטוקול הדיון כתב השופט, פלאח זאיד, "עיינתי במסמך הבנקאי... וממנו עולה, כי יתכן ותדרש פעולה על ידי הכנסת בכדי להשלים את החקירה".

 

למה מתכוון זאיד? המסמך המדובר הוא מסמך סודי שהגישה רשות המסים במסגרת החקירה. את פעולת הכנסת הנדרשת אליה מרמז השופט היה מי שפירש כהסרת חסינותה של טרטמן. להסרת החסינות יכולות להיות כמה סיבות, ובין היתר ייתכן שעל מנת לערוך חיפוש בבית משותף של בני הזוג, יש צורך בהסרת החסינות - אם טרטמן תתעקש להשתמש בה.

 

ביום שני העלה שמואל בעצמו בית המשפט את האפשרות ואמר כי יכול היה להשתמש בחסינותה של טרטמן ולהסתיר את מסמכים אצלה, אך לא עשה זאת. 

 

ברשות המסים נמסר כי אינם נוהגים להגיב

 על חקירות. חברת הכנסת טרטמן אמר בתגובה כי אין לה כל קשר לחקירה המתנהלת בימים אלו בעניין "דור אלון", למעט העובדה, שבן זוגה הוא אחד הנחקרים. דוברה מסר כי לזוג אין ולא היה להם כל רכוש משותף, חשבונות משותפים והם אינם גרים תחת קורת גג אחת "למרות שמעת לעת לנים הם זה אצל זו וזו אצל זה, כמו זוגות אחרים". חברת הכנסת התייחסה לאפשרות זימונה לחקירה על ידי רשויות המס ודוברה מסר: "לא ידוע לה על כך אך לח"כ טרטמן אין שום בעיה בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
ח"כ טרטמן. עוד הסתבכות?
צילום: דודי ועקנין
דור אלון. במרכז הפרשה
מומלצים