שתף קטע נבחר

שר הביטחון: פרידמן וברק צריכים לשבת לדבר

"אסור שהרפורמות במערכת המשפט יהפכו למאבק אישי", אמר הבוקר שר הביטחון ויו"ר העבודה. "הדבר מחייב דיון ציבורי". ברק הזמין את שר המשפטים להסביר עמדתו מחר בסיעת העבודה, ושלל קידום עניינים "באג'נדות של חקיקה"

"אסור לקדם נושאים בכיפופי ידיים ובאג'נדות של חקיקה. הצדדים צריכים לשבת זה עם זה". כך אמר הבוקר (יום א') שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, בישיבת שרי העבודה שקדמה לישיבת הממשלה השבועית. השר ברק כיוון בדבריו למחלוקת החריפה הניטשת בימים האחרונים בין נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, לבין שר המשפטים דניאל פרידמן.

 

נושא הרפורמות בבתי המשפט תופס חלק ניכר מזמנו של שר הביטחון וזה שוחח בימים האחרונים הן עם שר המשפטים והן עם הנשיא בדימוס.

 

השופט ברק תקף בסוף השבוע האחרון בטקס חלוקת פרסי א.מ.ת בירושלים את צעדיו של פרידמן המצרים את צעדיו של בג"ץ והזהיר: "לא יהיו יותר שופטים בירושלים". פרידמן מצידו לא נותר חייב והצהיר: "יש מחוקקים בירושלים". אתמול ניסה אהרן ברק להסביר את עצמו ואמר כי

"כשבית המשפט קובע שחוק נוגד חוק יסוד ולכן הוא בטל אנחנו לא מחלישים את הכנסת אלא מחזקים אותה"

 

הבוקר אמר שר הביטחון: "אני קורא לקיים דיון ציבורי סביב שולחן עגול. בדיון הזה צריכים להשתתף נציגי המערכת הפוליטית ונציגי מערכת המשפט בעבר ובהווה. עליהם להגיע להסכמות". ברק ציין בפני שרי העבודה שהזמין את שר המשפטים לישיבת סיעת העבודה מחר בכנסת כדי שיסקור בפניהם את התנהלותו בעניין זה. "אסור שהנושא של הרפורמות במערכת המשפט יהפוך למאבק אישי. הדבר מחייב דיון ציבורי שיביא לפיתרון המשבר", אמר אהוד ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזמין את פרידמןו. השר ברק
צילום: גיל יוחנן
תקף את פרידמן. השופט בדימוס ברק
צילום: דנה קופל
מומלצים