שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "רייס רמזה: גם הגולן על השולחן באנאפוליס"
  העיתון "אל חיאת" מדווח: מזכירת המדינה האמריקנית הבטיחה לעמיתה הסורי, כי ייענו התנאים שהציבה ארצו להשתתפות בפסגת השלום. בעקבות כך דחתה דמשק את "ועידת הסירוב" הפלסטינית - וטהרן מיהרה לשלוח הזמנות משלה

  לקראת ועידת אנאפוליס, סוריה מנסה אולי לרדת מעץ הסרבנות. במסר לארגונים הפלסטיניים השונים, הודיעה דמשק כי היא דוחה את ה"כינוס הלאומי" שיזמה בשטחה - זה שנועד לקרוא תגר על פסגת השלום של הנשיא בוש במרילנד.

   

  העיתון הערבי הלונדוני "אל חיאת" מפרסם היום (א') כי הדחייה באה לאחר שוושינגטון נעתרה לדרישותיה של סוריה, כתנאי להשתתפותה בפסגת אנאפוליס. גם מוסקבה לחצה על בשאר אסד להשתתף.   

   

  לפי הדיווח, מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, הבטיחה לעמיתה הסורי, שר החוץ וליד מועלם, כי דרישותיה של סוריה יזכו למענה בפסגה. הסורים דרשו שגם רמת-הגולן תעלה על שולחן הדיונים.  

   

  פרשנים ראו בדחייתה של "פסגת הסירוב" איתות לכך שסוריה תיוצג בוועידת

   אנאפוליס, שם ישתתפו - נוסף על ישראל והרשות הפלסטינית - נציגים מעשרות מדינות, לחלקן אין קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

   

  מי שלא המתין אפילו רגע אחד בעקבות האיתותים הסוריים, הייתה איראן. שר החוץ שלה, מנושהר מותקי, הזמין את ראשי הארגונים הפלסטיניים לכנס את הוועידה בטהרן. "הבנו שיש לכם קשיים לכנס את הפסגה בדמשק - הרינו לבשרכם שאיראן מוכן לארח אותה", כתב להם, לפי הדיווח ב"אל חיאת". הוא אף חזר והדגיש את הצורך "להכשיל את ועידת אנאפוליס".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קופץ על העגלה
  צילום: רויטרס
  קופץ על ההזדמנות
  צילום: איי אף פי
  מומלצים