שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רייס: אנאפוליס לא תעסוק במו"מ עם סוריה
  מזכירת המדינה האמריקנית שירטטה את גבולות הדיון בוועידה המתקרבת. לדבריה, הערוץ הישראלי פלסטיני הינו הבשל ביותר להתקדמות כרגע. רייס אמרה על איראן: "השאלה אינה מדוע אנחנו לא מדברים עם איראן, אלא מדוע איראן אינה מדברת אתנו"

  ועידת אנאפוליס לא תעסוק בקידום המו"מ בין ישראל לסוריה. כך הבהירה היום (א') מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, בניגוד למה שדורשים הסורים כתנאי להשתתפותם בוועידה. בשלב זה, אין ציפיה להשתתפות של נציג בכיר סורי בוועידה, אלא של החבר הסורי בוועדה של הליגה הערבית העוקבת אחרי יישום יוזמת השלום הסעודית.

   

  בראיון לתוכנית "השבוע" ברשת ABC אמרה רייס שהערוץ הישראלי-פלסטיני הוא הבשל

  ביותר להתקדמות וכי היעד בוועידת אנאפוליס הוא להתחיל בתהליך שיוביל לכינון מדינה פלסטינית.

   

  "הצדדים רציניים והם רוצים לסיים את העימות ביניהם", הבהירה רייס. "ישנם ערוצים אחרים שצריך להתקדם בהם, אבל במקרה זה הערוץ הישראלי-פלסטיני הוא הבשל ביותר, הפגישה הזו היא על ישראל והפלסטינים", אמרה

   

  מזכירת המדינה טענה עוד כי ארה"ב אינה זו שמונעת דיאלוג ישיר עם איראן, וכי האיראנים הם אלה שמונעים זאת. רייס שבה והצהירה שאם איראן תשעה את תהליך ייצור הנשק הגרעיני - היא תהיה מוכנה לפגוש את עמיתה האיראני בכל מקום ובכל שעה. "השאלה אינה מדוע אנחנו לא מדברים עם איראן, אלא מדוע איראן אינה מדברת אתנו", אמרה רייס.

   

  ממשל בוש מואשם לאחרונה על ידי המועמדים הדמוקרטים לנשיאות שהוא נמנע מדיאלוג ישיר עם איראן במאמץ להציע לאיראנים הטבות שיורידו אותם מהמרוץ הגרעיני. רייס הזכירה כי ארה"ב, יחד עם החברות האחרות במועצת הבטחון וגרמניה, "הציעו לאיראן הטבות. אם היא תשעה את תהליך העשרת אורניום, נוכל לדון אתם בנושאי סחר הדדיים, נושאים מדיניים ומתן אפשרות לאיראן להשיג אנרגיה גרעינית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רייס. סוריה אינה שותפה
  צילום: דניאל בר און- ג'יני
  מומלצים