שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו-עלא עוכב במחסום ולא בא לפגישה בירושלים
  יו"ר צוות המשא-ומתן הפלסטיני עשה את דרכו לפגישה חשובה, אך עוכב במשך חצי שעה במחסום מג"ב. בתגובה שב על עקביו ולא הגיע לפגישה, שבה אמורים היו הצדדים להתחיל ולגבש את הצהרת אנאפוליס. שרת החוץ לבני התקשרה לאבו-עלא והתנצלה

  תקרית דיפלומטית. ראש צוות המשא-ומתן הפלסטיני, אחמד קריע (אבו-עלא), עוכב אחר הצהריים (יום א') במשך כחצי שעה במחסום בעת שעשה דרכו מאבו-דיס לפגישה מדינית חשובה בירושלים. בתגובה לעיכוב החליט אבו-עלא לשוב על עקביו ולא להגיע לפגישה, שבה צוותי המשא-ומתן משני הצדדים היו אמורים להתחיל ולגבש את הצהרת אנפוליס.   

   

  שרת החוץ, ציפי לבני, התקשרה לאבו-עלא והתנצלה בפניו על התקרית אשר מנעה ממנו להגיע לפגישה. לבני ביקשה מאבו-עלא לקבוע מועד חדש לפגישת הצדדים. בירושלים הביעו צער על התקרית, ומקורות מדיניים מסרו כי צה"ל יתחקר אותה. בסביבתו של אבו עלא אומרים כי התנהגות החיילים הייתה בוטה.

   

  המקורות המדיניים הבכירים אמרו ל-ynet שבידי אבו-עלא אישורים קבועים להגיע לירושלים. זאת, מאז שמונה לעמוד בראש צוות המשא ומתן הפלסטיני. בימים האחרונים ביקר בירושלים כמה פעמים ונועד, בין השאר, שלוש פעמים עם לבני. לדברי המקורות, ביקורו של אבו-עלא היה מתואם עם שירות הביטחון הכללי ועם צה"ל. בלשכתה של שרת החוץ הביעו תקווה שהשיחות אכן יחודשו, ושההתנצלות של לבני אכן תתקבל. עם זאת, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני דחה את בקשתה והשניים סיכמו לקבוע מועד חדש לפגישה.

   

  המשטרה: לא סיפרו לנו על הפגישה

  ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי איש לא עדכן אותה אודות הפגישה שבה אמור להשתתף אבו עלא. "כאשר הגיע למחסום, הכוחות שהיו במקום בדקו את הנושא ולאחר שהתברר כי אכן הגיע לפגישה - ניתן לו לעבור", אמרו במשטרה.

    

  קודם לתקרית, אמר ראש הממשלה אהוד אולמרט כי הוועידה

  נועדה לשנות באופן מהותי את המגעים עם הצד הפלסטיני. "מי שחושב שהסטאטוס קוו יוותר על עומדו, או מנותק מהמציאות, או אומר ביודעין דברים שאין להם בסיס. המשך המצב הנוכחי אינו מועיל לנו", אמר.

   

  ביום שישי הודיעה הרשות הפלסטינית לישראל כי תיעתר לדרישות הביטחון שהציבה. בכך נסללה הדרך לניסוח הצהרה לקראת ועידת אנאפוליס, ובפגישה שהתבטלה אחר הצהריים היו אמורות להתקבל הסכמות בעניין.

   

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עוכב ולא בא. אבו-עלא
  צילום: ירון ברנר
  התקשר והתנצלה. לבני
  צילום: איי פי
  מומלצים