שתף קטע נבחר

נתניהו לרב יוסף: אנאפוליס מסוכנת

נותנים הכל ולא מקבלים כלום", הזהיר יו"ר האופוזיציה בפגישה הבוקר עם הרב עובדיה יוסף - והסביר כי ועידת אנאפוליס מסוכנת. הרב האזין בקשב, הביע הזדהות, אך נמנע מלהביע הדעה נחרצת בנושא. גורמים בש"ס: ספק אם לפגישה יהיה המשך פוליטי

"ממשלת אולמרט נותנת הכל ומקבלת מחבלים בתמורה". כך הזהיר הבוקר (יום ב') יושב ראש האופוזיציה ויושב ראש הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, בפגישה עם המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. בניסיון להגביר את מאמצי ההסברה לפני ועידת אנאפוליס, ולפתח חזית אחידה לצד ש"ס, הגיע יו"ר הליכוד מלווה בח"כ גדעון סער אל בית הרב.

 

נתניהו וסער חזרו על המסרים שעליהם מקפיד בתקופה האחרונה הליכוד, לפיהם ועידת אנאפוליס מסוכנת לישראל. נתניהו גרס בשיחה עם הרב כי גם בוועידת קמפ דיוויד, לפני שלוש שנים, התנהלו הדברים באותה הדרך. "נותנים הכל ולא מקבלים כלום", הסביר לרב.

 

הרב עצמו הסתפק בדברי תורה, בירך את נתניהו, וסיפר כי שוחח עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בנושאים הללו. הוא ציין כי חלק מעמדותיו זהות לאלו שהציג נתניהו ואמר כי ש"ס כבר הזהירה מסכנות הקשורות לוועידת אנאפוליס. עם זאת, נמנע הרב מלהביע דעה נחרצת באשר לוועידה המדינית שתכונס בסוף החודש בבסיס הצי שבאנאפוליס, מרילנד, בארצות הברית.

 

בפגישה השתתף גם יושב ראש ש"ס, שר התמ"ת אלי ישי.

 גם יו"ר ש"ס ישי הזכיר כי כבר מהרגעים הראשונים בהם דובר על הוועידה, ש"ס הזכירה לציבור ולמנהיגים מהן הסכנות הטמונות במהלך הזה. עם זאת, בש"ס אומרים שספק אם לפגישה הזו יהיה המשך פוליטי משמעותי כלשהו בשלב הזה.

 

יצויין כי ביום רביעי שעבר נועד יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, עם יו"ר ש"ס ישי, בנושאים המדיניים והפוליטיים שעל הפרק, בניסיון למשוך ימינה ולגבש חזית אחידה לקראת הוועידה. השניים שוחחו לאחר ישיבה ביטחונית שכינס ראש הממשלה, וליברמן ביקש לתאם מהלכים וצעדים בנוגע לוועידת אנפוליס. אלא שישי סירב "לשחק לידיים" של ליברמן, והבהיר כי אין בכוונתו לתאם עם יו"ר ישראל ביתנו מהלכים, או לפתוח ציר נגד הועידה. "כפי שאני מדבר עם אחרים, אדבר גם איתך. אין צורך בתיאומים", אמר ישי לליברמן. יצויין כי אתמול, בישיבת הממשלה, הביעו הן ישי והן ליברמן הסתייגויות מוועידת אנאפוליס.

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סכנה. נתניהו לפני הפגישה
צילום: אלכס קולומויסקי
האזין בקשב. הרב יוסף
צילום: שוקי לרר העולם החרדי
העמדה ידועה. ישי
צילום: גיל יוחנן
נכח בפגישה. ח"כ סער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים