שתף קטע נבחר

מנהלי בתי הספר: לבטל את בגרויות החורף

ל-ynet נודע כי מנהלי בתי הספר פנו למשרד החינוך בדרישה לבטל את בגרויות החורף, בשל נזקי השביתה: "אין לנו מתי להכין אותם לבגרות בתחילת ינואר. אין זמן ללמד אותם אז אין טעם שייגשו למועד החורף". שרת החינוך: אם עד ראשית השבוע תסתיים השביתה - ניתן יהיה להציל את הבגרויות

אחרי חודש של שביתה - הבגרויות בסכנה. יו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר, אריה לוקר, פנה היום (ב') למנכ"לית משרד החינוך שלומית עמיחי, בקריאה לבטל את מבחני הבגרות במועד החורף, בשל השביתה הנמשכת בבתי הספר העל-יסודיים. שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה כי המשך השביתה מעמיד בסכנה את קיום הבגרויות.

 

"אני קורא למשרד החינוך לבטל את בגרויות החורף. בתום שנת הלימודים הקודמת היינו בעיצומים, שנה זו

כמעט ולא החלה. אין לנו מתי להכין אותם לבגרות בתחילת ינואר. אין זמן ללמד אותם אז אין טעם להגיש למועד חורף", כתב לוקר בפנייה.

 

מועד הרישום האחרון לבחינות החורף חל בסוף השבוע הקרוב. עד עתה נרשמו 110 בתי ספר לבחינות. בשנה שעברה נבחנו יותר מ-140 אלף תלמידים במועדי החורף. הבחינות עצמן אמורות להיערך החל בשניים בינואר, במשך מעט יותר מחודש.

 

לוקר ציין עוד כי ההכנה לבגרויות בלשון ובאנגלית אורכת זמן רב. "זה עבודה של שעות על גבי שעות. אם השביתה תסתיים, נעשה מאמצים ללמד הכל ולא לפגוע באף תלמיד, אבל במועד חורף לא נספיק", אמר.

 

יו"ר התאגדות המנהלים אמר כי כעת עומדות שתי אפשרויות בפני המערכת: האחת - ביטול מועד החורף בידי משרד החינוך. השנייה - שהתלמידים יימנעו מלגשת לבחינות: "לגשת ולהכשל? עדיף לא לגשת. מי שמסוגל ללמוד בעצמו ולהתכונן לבד  - שייגש", סיכם.

 

שרת החינוך: סיום השביתה כעת אולי יציל את המצב

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה ל-ynet כי השביתה אכן מעמידה בסכנה את בגרויות החורף: "אם הם לא יחזרו תוך יום-יומיים ללמד, לא יהיה זמן לגשת לבחינה. אם עד ראשית השבוע הבא נסיים את השביתה - אולי ניתן יהיה להציל את זה אבל צריך לזכור שהתלמידים עדיין לא קיבלו ציוני מגן". גורמים במשרד החינוך אומרים שהפגיעה היא מאד קשה, מאחר ובגרויות החורף משרתות בעיקר את התלמידים החלשים.

 

ניר קטררו, יו"ר מועצת התלמידים הארצית, אמר יש לעשות הכל לפני שיבטלו את בגרויות החורף. "זה פוגע בכל מי שצריך לעשות מועדי ב' ובעיקר באוכלוסיות היותר חלשות. שיעשו הכל, שראש הממשלה יתערב, שיהפכו עולמות עד סוף השבוע", אמר, אך הבטיח לתמוך במאבק המורים, גם במחיר ביטול הבגרות.

 

בינתיים, עסוקים הצדדים במו"מ עם המורים בעיקר בחילופי האשמות. ארגון המורים האשים את שרת החינוך, יולי תמיר, כי שיתפה את מועצת התלמידים הארצית בפרטי המשא ומתן עם המורים וכי היא מעבירה למועצה הצעות פשרה שלא הועברו לארגון.

  

"השרה עברה את גבול, היא מעבירה לתלמידים הצעות פשרה שלא הועברו אלינו במטרה לערער את ביטחונם בחשיבות מאבק המורים", נכתב בהודעת הארגון.

 

השרה תמיר הגיבה לדברים ואמרה כי היא "שומרת על קשר רציף עם מועצת התלמידים הארצית לאורך כל תקופת הכהונה". השרה אמרה כי הגורם היחידי שמדווחים לו על מהלכי המשא ומתן עם המורים הוא בית הדין הארצי לעבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבגרות בסכנה. תמיר
צילום: ירון ברנר
שאולמרט יתערב. קטררו
צילום: מ.ק.
מומלצים