שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: הממשלה תשבור את המפרקת שלנו

פגישה קשה נערכה בין ראש הממשלה לנציגי המתנחלים. במועצת יש"ע סבורים כי ראש הממשלה "סגר עסקה" עם האמריקנים והפלסטינים על גבם. ראש הממשלה אמר: "יש לי מחלוקת שוברת לב עם הציבור הזה"

פגישה קשה מאוד: נציגי מועצת יש"ע שנועדו בצהריים (יום ג') עם אהוד אולמרט, יצאו בתחושה קשה מלשכת ראש הממשלה. הערב ייפגשו ראשי המתנחלים כדי להחליט כיצד לגבש את המשך דרכי הפעולה כנגד הממשלה. 

 

בפעם הראשונה מאז נכנס לתפקידו, נפגש ראש הממשלה עם ראשי המתנחלים. הפגישה נמשכה כשעה ולדברי המשתתפים בה, נציגי יש"ע הציגו את עמדתם, וראש הממשלה מיעט לדבר. התחושה בקרב המתנחלים היא שאולמרט "סגר עסקה" עם האמריקנים והפלסטינים על גבם.


ראשי מועצת יש"ע לאחר הפגישה עם אולמרט (צילום: גיל יוחנן)

 

אולמרט אמר לראשי יש"ע: "תחושותיי בנוגע לארץ ישראל ולאדמתה דומות לשלכם. אין לי ספק שכל גרגר אדמה מהירדן ועד הים הוא חלק מארץ ישראל, וקשור למורשת ולהיסטוריה של עמנו. אך אני יודע שכדי להבטיח את עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, אנו נאלץ לעשות גם ויתורים. אני מרגיש שבנקודה הזו אני במחלוקת שוברת לב עם הציבור הזה, שהייתי חלק ממנו.

 

"עם זאת, אני יכול לומר לכם בוודאות שיש מקומות שלעולם לא אסוג מהם - ואת זה יודעים כולם: הפלסטינים והאמריקאים, כי אני אומר להם את זה בצורה שלא ניתן לטשטש אותה".

 

בתום הפגישה אמר יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, ל-ynet: "התחושה היא מדאיגה מאוד. הנושא המרכזי שעמד בפגישתנו היה הנושא המדיני. הסברנו לראש הממשלה על הסכנה הביטחונית בתוכנית שלו לקרב את החמאס לכפר סבא ולתל אביב. הסברנו לו שהוא לא מבין את המשמעות של התוכנית הזאת לגבי החברה בישראל. בסופו של דבר, התוכנית של ראש הממשלה תשבור את המפרקת של החברה הישראלית. החברה הישראלית לא תוכל לעמוד בגירוש של כ-120 אלף תושבים מבתיהם".

 

יו"ר מועצת יש"ע ציין כי ראש הממשלה לא אמר בפירוש את הדברים על פינוי מתנחלים מיהודה ושומרון, אך לדבריו הם השתמעו מרוח הפגישה. עוד הוסיף דיין כי "היום ברור לנו מעבר לכל ספק כי קיימת מדיניות ממשלה של הקפאת היישובים ביהודה ושומרון. יש לנו תחושה שבקרוב ידרשו רישיון להוליד ילדים. אם בהתחלה חשבנו שההקפאה של הבנייה ביהודה ושומרון היא על רקע הרצון לסחוט אותנו בנושא המאחזים, היום ברור לנו שזו חלק מהמדיניות של ראש הממשלה".

 

עימותים קשים בדרך

ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, שלא נכח בפגישה אמר ל-ynet: "מהדברים שאני שומע מהחברים שלי שהיו

בפגישה התחושה היא קשה מאוד. תחושה שמזכירה את סגנונו של אריאל שרון טרום עקירת היישובים בגוש קטיף. אין ספק שהיום אין רוב בממשלה לעמדה הזאת של ראש הממשלה ואהוד אולמרט מתכוון למכור את ארץ ישראל".

 

לגבי העתיד, אמר ולרשטיין: "תוך חודשיים יהיה עימות הרבה יותר קשה ממה שראינו בעמונה". הערכה זו מגיעה על רקע נושא הקפאת הבנייה בהתנחלויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיין (משמאל) תחושה מדאיגה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ולרשטיין. אין רוב
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. נאלץ לעשות ויתורים
צילום: טס שפלן, סוכנות ג'יני
מומלצים