שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "נתבצר בתיאטרון חיפה כמו במצדה"
  מאיים יו"ר איגוד האמנים בהסתדרות בעקבות פיטורי העובדים והשחקנים בתיאטרון. השלב הבא: "נבקש משאר התיאטראות לא לשלוח הצגות לחיפה"

  עשרות עובדי ושחקני תיאטרון חיפה, שקיבלו בשבועות האחרונים מכתבי פיטורין, מתכוונים להפגין ביום חמישי הקרוב נגד הנהלת התיאטרון בחיפה. העובדים והשחקנים, הפועלים בגיבוי של ההסתדרות, נפגשו אתמול עם נציגי הדירקטוריון של התיאטרון בהם ממלא מקום מנכ"ל דב ליסק ונציגי העירייה. הפגישה, בה דרשו העובדים מההנהלה, באמצעות נציג ההסתדרות, דוד גלנוס, לחזור בהם מההחלטה על פיטורי 33 עובדים, נחלה כשלון חרוץ.

   

  כקרב מאסף הודיע נציג ההסתדרות על החרפת המאבק ובכלל זה פנייה לבית הדין לעבודה, הכרזת סכסוך עבודה והפגנת עובדים ושחקנים. "נתבצר בתיאטרון חיפה כמו במצדה", הוא אומר ומוסיף, "מכתבי הפיטורין האלה אינם חוקיים. על הנהלת התיאטרון היה להיוועץ עם ההסתדרות לפני קבלת הכרעות הקשורות בעובדים. קשה להתחמק מהתחושה שיש כאן משחק כוחות פוליטי על גבם של העובדים ואנחנו כארגון מקצועי לא ניתן לזה לקרות". 

   

  גלנוס מאיים כי לצד צווי המניעה אותם מבקשים העובדים מבית המשפט להוציא נגד עיריית חיפה ודירקטוריון התיאטרון, שוקלת ההסתדרות לבקש משאר התיאטראות שלא לשתף פעולה עם תיאטרון חיפה ולא לשלוח לשם הפקות. כוונות לחוד ופרקטיקה לחוד או במילים אחרות - ספק אם השטח ייענה לקריאה.

   

  מנכ"ל תיאטרון הקאמרי, נעם סמל, אומר היום ל-ynet: "קריאה שכזו תגרום לתיאטרון חיפה יותר נזק מתועלת. בשלב הנוכחי התיאטרון הזה עדיין חי ונושם ומציג שם גם הפקות מתוך הרפרטואר הקיים שלהם וגם הצגות של 'הבימה' ותיאטרונים אחרים. שלא לדבר על הנזק שאקט שכזה יגרום לשחקנים קולגות שמתפרנסים מהצגות חוץ בחיפה. אסור לשכוח שלקהל החיפאי יש היום אלטרנטיבה, אז לא ממש ברור את מי בדיוק הם מענישים? זה מהלך חסר כל הגיון".

   

  עובדי ושחקני התיאטרון מצדם ינסו להיאבק בכל הדרכים הלגיטימיות לדבריהם נגד הגזירה. "נכון לרגע זה ההנהלה ועיריית חיפה מסרבים לדבר איתנו אפילו", אומר רוברטו פולק, משחקני התיאטרון הוותיקים, "פשוט הודיעו לנו באופן חד צדדי ובניגוד לחוק על הפסקת עבודה. זה לא ייתכן. שיטת ההפרטה שנהוגה היום בשוק בכל התחומים אינה טובה לאמנות. בסופו של דבר היא תחזיר אותנו לימי הביניים בהם היו ברונים בעלי ממון שהזמינו יצירות מאמנים והפכו את האמנות לקניינם של העשירים בלבד. אנשים צריכים להבין שתיאטרון חיפה הוא השלב הראשון בלבד. אנחנו מקווים שכל האמנים בארץ יתעוררו ויסייעו לעצור את השיטה הזו".

   

  בינתיים מתעתד נציג האמנים בהסתדרות, דוד גלנוס, להיפגש מחר עם שר התרבות ראלב מג'אדלה. "על רקע העבודה רבת השנים של השר מג'אדלה במסגרות שונות של הסתדרות העובדים, אני מאמין שלא היתה ולא תהיה לו כוונה לפגוע בעובדים, השחקנים והיוצרים של תיאטרון חיפה. ננסה לגייס את השר לצדנו במאבק על הצלת התיאטרון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים