שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרכבת מציגה: עוד בוקר של שיבושים
  עיכובים ארוכים, דחיסות יתר של נוסעים, שינויים פתאומיים בקווי נסיעה ובקיצור- בלאגן ברכבת ישראל. נוסעים סיפרו ל-ynet על בוקר של שיבושים ואיחורים ניכרים. הרכבת: אנו מודעים לבעיה

  נראה כי השיבושים ברכבת ישראל הפכו כבר לעניין שבשגרה. הבוקר (יום ד') אירעו תקלות רבות בהתנהלות הרכבת. כך למשל, בוטלה במפתיע הרכבת המהירה מבנימינה לכיוון תל אביב, שהפכה למאספת, ועוד בסביבות השעה 7:00, החיונית לנוסעים רבים בדרכם לעבודה. אותה רכבת עוכבה על הפסים, עקב שיבוש בפסים שליד נתניה. מקרים דומים נרשמו גם בקווים נוספים, שהפכו את הנסיעות למייגעות, וגרמו לאיחורים רציניים בשעות ההגעה הצפויות.

   

  גיל מגבעת עדה סיפר ל-ynet: "יש בכל תחנה איתות מהרכבת לתחנה, היא צריכה לקבל אישור מהבקר לפני שהיא נכנסת. האישור הוא דרך כבלים שרצים בקרקע והייתה שם בעיה. ביטלו את הרכבת המהירה שהייתה אמורה להיות מסביבות שבע בבוקר מבנימינה והפכו את המהירה לפרברית. הרכבת הייתה מפוצצת באנשים. עליתי בבנימינה וירדתי בבית יהושע. הנסיעה לקחה פי שתיים זמן, כ- 45 דקות בקטע הזה. הצפיפות הייתה נוראית, הייתה אישה בהריון שהתחילה להרגיש לחצים בבטן מרוב הצפיפות, זה היה פשוט נורא".

   

  נוסעת אחרת, עדנה, סיפרה על הבוקר שעבר עליה: "עליתי בבנימינה על הרכבת שמגיעה מחיפה, הנוסעת מבנימינה ישירות לתל אביב וממשיכה למודיעין. כמה דקות אחרי שעלינו לרכבת נשמעה כריזה שהרכבת הזו הופכת לרכבת פרברית וכל הנוסעים שחיכו לפרברית התבקשו לעלות אליה. פתאום, במקום לנסוע ישירות לתל אביב עצרה הרכבת בכל תחנות הביניים.

   

  "אחרי כמה תחנות ביניים, לקראת נתניה, הרכבת נעצרה באמצע הדרך ונאמר בכריזה שעקב בעיות במסילה בנתניה, הרכבת תתעכב לפרק זמן לא ידוע. העצירה הייתה לעשר דקות. אותה הרכבת איכלסה נוסעים של שתי רכבות. לא היה מקום לאנשים כבר לעלות והגעתי באיחור של 45 דקות למקום אליו נסעתי. לצערי, חדשות לבקרים יש עיכובים ותקלות ברכבת".

   

  שלוש שעות מכפר יונה לקריית גת

  מסתבר שגם בקווי נסיעה אחרים נרשמו הבוקר תקלות. בועז מכפר יונה סיפר: "עליתי לרכבת של 6:35 מנתניה לכיוון אשקלון. אני אמור להחליף רכבת בת"א לקרית גת. בשלב מסוים הודיעו שיש שיבושים בין נתניה לבית יהושע והרכבת נעצרה לחצי שעה. רק אחר כך היא המשיכה לת"א. 

   

  "ירדתי בתחנת תל אביב אוניברסיטה ועלית לרכבת לבאר שבע כדי להגיע לקרית גת. אלא שאחרי תחנת תל אביב ההגנה, הודיעו שיש עוד בעיה והרכבת לא תיסע לבאר שבע אלא תעצור בלוד. הגענו לנתב"ג, שם אמרו לכולם לרדת מהרכבת. המתנו שם עוד 20 דקות ורק אז הגיעה הרכבת לבאר שבע. לקח לי שלוש שעות להגיע מכפר יונה לקרית גת. במקום להגיע בשעה 8:05 הגעתי בשעה 9:43".

   

  בעיות, עיכובים ותקלות נרשמו הבוקר גם בקווים בכיוון הנגדי. דוב מתל אביב סיפר ל-ynet: "הרכבת יצאה מתל אביב בזמן, שזה נס לכשעצמו. אלא שבין תחנת תל אביב מרכז לאוניברסיטה עמדנו 10 דקות, בין תחנת האוניברסיטה להרצליה עמדנו עוד כ-15 דקות, ובהרצליה חיכינו כחמש  דקות בתחנה עצמה. הכרטיסן ברכבת הודיע על האיחור אך לא ידע לאמוד את העיכוב. הגענו לבית יהושע באיחור של 30 דקות".

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "הנהלת רכבת ישראל מודעת לתקלות ולאיחורים, ופועלת על מנת לצמצם ככל הניתן עיכובים הנגרמים כתוצאה מהמקרים המתוארים. הנהלת רכבת ישראל פועלת על מנת לשפר את השירות לנוסעים ובכלל זה את מידת הדיוקים של הרכבות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הקו הישיר הפך לפרברי
  צילום: שמוליק רחמני
  "מפוצצת מאנשים". ארכיון
  צילום: מורן ראדה
  מומלצים